Pushime ne Lefkada Parga Preveza

+355 4 2 420 892

Pushime ne Lefkada Parga Preveza

Paketa turistike per pushime me program ne Parga Preveza Lefkada ne hotel me mengjes, darke dhe transport me nisje nga Tirana.
Cmimi per 1 person fillon nga: 110

Programi

 • Nisje 21 Gusht, 5 dite, 250 euro/personi - 2 vende te lira.. -> rezervo...

Vizitohet Lefkada me zonen bregdetare jonike, Parga, Preveza, Lefkada, Nidri, Shetitje me anije ne Meganisi, Shpella Papanioki, Spartohori, Maduri.

Datat e tjera te nisjeve per udhetimet 3 ditore:

► 7, 14 Korrik – 120€/Person, 21, 28 Korrik – 130€/Person
► 4, 11, 18, 25 Gusht – 130€/Person
► 1, 8, 15, 22 Shtator – 110€/Person

Datat e nisjeve per udhetimet 5 ditore

► 17, 24, 31 Korrik – 260€/Person
► 7, 14, 21, 28 Gusht – 270€/Person
► 11, 18, 25 Shtator – 220€/Person

Personi ne dhome teke +30% e vleres me siper.

beni kerkese...

PROGRAMI 3 DITOR (progarmi 5 ditor me poshte)

► Dita 1:
Nisja nga Tirana ne oren 05:00. Ndalesa të shkurtra rrugës.  Mberritja ne Parga. Vizitë në qytetin e Pargës.  Më pas vazhdojmë udhëtimin drejt qytetit te Prevezës. Vizitë në qytetin e Prevezës. Mberrijme ne Lefkada. Kohe e lire dhe darka ne hotel.

► Dita 2:
Mëngjesi në hotel. Pas mengjesit nisemi për në fshatin turistik Nidri ku na pret anija për te vizituar bregdetet me famë boterore të Lefkades. Ky udhetim zgjat rreth 8 ore dhe vizitohen:

 • Meganisi
 • Shpella Papanikoli
 • Spartohori
 • Scorpions
 • Maduri
 • Porto Kaciki
 • Kefalonia – kohe e lire per dreke (rreth 1.5 ore)

Darka ne hotel. Mbremje e lire ne lokalet prane hotelit.

Dita 3:
Mëngjesi në hotel. Nisja për në Tiranë. Gjatë kthimit nga kufiri i Kakavijës vizitojmë qytetin e Janinës, kalane e qytetit dhe nje kafe buzë liqenit.

Mbërritja në Tiranë.

Fëmijët

 • 0-2 vjec janë falas;
 • 2-12 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton €20 zbritje;
 • mbi 12 vjec paguan si i rritur.
 • nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njerin ose asnjerin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

PROGRAMI 5 DITOR

► DITA PARE – Nisja nga qëndra e Tiranës në mëngjes në orën 05:00 me mjet komod. Ndalesa të vogla rrugës për në kufirin e Qafëbotës. Ndalese rreth dy orë në Parga, qytet turistik i ndërtuar në qafëmali dhe bregdet. Me pas vizite e shkurter ne Preveza. Mberritja ne Lefkada. Akomodimi në hotel. Darka ne hotel. 

► DITA DYTË – Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:30 deri ne oren 15:00. Pas plazhit, konsumojme dreken dhe nisemi per nje vizite ne manastirin e Faneromenis. Rreth ores 18:00 kthimi per ne hotel. Pasdite e lire.  Darka ne hotel.

► DITA TRETË  – Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri. Aty na pret anija për te vazhduar udhetimin tone. Fillon udhëtimi në orën 10:00. Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki, Meganisi, Scorpions, Porti Fiskardo dhe shpellen Papanikoli. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme mbaron në orën 18:30. (Shetitja me anije ka kosto shtese opsionale 20€/person) Me pas qëndrojme për një kafe në Nidri dhe me pas vazhdojmë për në hotel. Darka ne hotel.

► DITA KATËRT – Pas mengjesit, kohe e lire per plazh. Darka ne hotel.

► DITA PESTË –  Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri i Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës. Mberritja ne Tirane, fundi i sherbimit tone.

Cmimi per femijet:
Nga 0-2 vjec: Falas
Nga 2-12 vjec: zbritje 50 Euro
Mbi 12 vjec: Cmimi i plote

Cmimi per person ne dhome teke 50% me shume.

Ju bëjmë me dije se:

 • Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 5 ditë para nisjes.
 • Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

   

Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...


Përfshihen

Programi 3 ditor: Në cmim përfshihet:

 • Transporti me autobus komod. (Nuk ka zbritje ne cmim per transport individual)
 • Akomodimi në hotel Ionian Star 4* ne qender te qytetit Lefkas, prane lokaleve, restoranteve.
 • Mëngjesi dhe darka
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

Programi 5 ditor: Ne cmim perfshihet:

 • Transporti Komod Tirane – Lefkada vajtje ardhje (nuk ka zbritje per transport personal)
 • Transfertat si ne program
 • Akomodimi në Hotel Ionion Star 4*, në qendër të Lefkadës buzë detit dhe prane lokave dhe restoranteve.
 • Perdorimi i pishines se hotelit, cadrat dhe shazllonet ne pishine
 • Mengjeset dhe darkat
 • Shoqerues shqiptar nga agjensia

Nuk Përfshihen

Nuk perfshihen:
– Udhëtimi me anije 20 €/person
– Drekat
– Shazllonet dhe cadrat ne plazh (mesatarisht 5 euro dita 2 shazllone dhe 1 cader)
– Cdo gje qe nuk eshte permendur ne rubriken “Te Perfshira”


Transport

Transporti me autobus me nisje nga Tirana / k