Pushime ne Brezovice dhe Prevalle

+355 4 2 420 892

Pushime ne Brezovice dhe Prevalle

Pushime ne Brezovice dhe Prevall, - Kosove. Transport me autobus, akomodim ne hotele resorte alpine ideale per pushime debore dhe ski. Nisje ne 6, 13, 20, 27 Janar, 3, 10, 14, 17, 24 Shkurt - €45/personi
Per person 45
  • Home
  • Tours
  • Pushime ne Brezovice dhe Prevalle

Programi

Pushime ne Brezovice dhe Prevall, - Kosove. Transport me autobus, akomodim ne hotele resorte alpine ideale per pushime debore dhe ski.

Nisje ne 6, 13, 20, 27 Janar, 3, 10, 14, 17, 24 Shkurt

Krishtlindjet ne Brezovice & Prevalle, 24 Dhjetor & 2 Janar, 2 dite, €45

Beni kerkese KETU..

Dita parë: Ski në Brezovic

Nisemi nga Tirana në orën 7:00, ku pas takimit me guiden bëhet nisja për në Kosovë. Ndalesë e shkurtër rrugës për kafe në Kukës në liqenin e Fierzës. Mberritja ne Brezovicë ku i drejtohemi pistës së skijimit, më e madhja në Kosovë.  Në qëndrën e skijimit do të konusmohet edhe dreka e cila është e lirë ku restorantet me gatimet e zones janë të pafundëm.  Pistat e skijimit janë të ndarë sipas ketegorisë së vështirsisë. Brezovica ofron rehatinë e skijimit për këdo. Mbasdite nisemi per ne Prizren (40min larg), ku do te bejme akomodimin ne hotel me 4*.

Dita e dytë: Ski në Prevall

Pasi të kemi konsumuar mëngjesin ne hotel i drejtohemi Prevallit, një tjetër zonë skijimi në Kosovë. Bukuria që të ofron ky fshat turistik të mahnit. Pista e Prevallit është e krijuar më së shumti për amatorët e skijimit pasi pjerrësia e saj është shumë e vogël, duke e bërë komode për skijim për cdo kategori. Në Prevall gjithashtu ne do ju sugjeronim të frekuentoni kullën e “Jetimit” ku do mund të drekoni gatime të zonës dhe të provoni lëng natyral të Boroniës së malit. Rreth ores 15:00 nisemi drejt Prizreni ku pasi të kemi shijuar një caj të të ngrohtë buzë Lumë bardhit bëjmë nisjen për në Tiranë. Mbërritja në Tiranë parashikohet mbasditë vonë.


Përfshihen

Ne cmim 45 euro përfshihen:
• Transportin  *Tiranë  –  Brezovic  –  Prevall- Prizren – Tiranë.
• Fjetjen në hotel për 1 natë ne hotel
• Mengjeset


Nuk Përfshihen

Nuk perfshihet asgje qe nuk eshte e permendur ne rubriken e te perfshira:


*Vemendje

Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Lëngje (pije freskuese ose ujë, për gjatë udhëtimit)


Transport

Pushime ne Brezovice dhe Prevalle - Nisje ne 6, 13, 20, 27 Janar, 3, 10, 14, 17, 24 Shkurt - €45/personi

Beni kerkese KETU..


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...