Tur ne Dubrovnik

+355 4 2 420 892

Tur ne Dubrovnik

Tur me guide ne Dubrovnik, vizita edhe ne Budva, Kotorr, Cavtat, Shen Stefan, Transporti me autobus, 2 nete ne hotel me mengjes dhe darke. Nisje 27 Nentor, 8, 23 Dhjetor - €79/personi
Per person 79

Programi

Tur me guide ne Dubrovnik, vizita edhe ne Budva, Kotorr, Cavtat, Shen Stefan, Transporti me autobus, 2 nete ne hotel me mengjes dhe darke.

Nisje 27 Nentor, 8, 23 Dhjetor - €79/personi

Beni kerkese KETU..

Dita 1:
Nisja në oren 06:00 me autobus, prane “Korpusit”, sheshi “Nene Tereza”. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare , vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë në Budva, drekë e lirë Vazhdimi i udhetimit per në Hercegnovi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut. Akomodimi në hotel ne Dubrovnik. Darka buffe e hapur në Hotel.

Dita 2:
Mëngjesi në Hotel. Gjatë gjithë ditës të drejtuar nga shoqëruesi shqiptar të vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Franceskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Blasius-it, Katedralja, Monumenti i Orlandos etj. Kohë e lirë për të bërë pazar ose pirë dicka në ndonjë bar në një nga rrugët më të populluara të Dubrovnikut Stradun. Pas vizitës , kthimi në hotel. Darka, në hotel. Mbremje e lire ose argetim duke shijuar jeten e nates ne Dubrovnik.

Dita 3:
Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës vizitohet pjesa komerciale e qytetit ku ndodhet dhe porti kryesor i Dubrovnikut, si dhe disa markata tregtare ku do të keni mundesi për të bërë shopping. Pastaj nisja për në Konavski Dvori ku sipas dëshirës drekohet në një nga restorantet më të mira të Dubrovnikut. Pas drekës shëtitje në Cavtat – një qytezë turistike ku do të njiheni me historinë e tij antike dhe bukurinë natyrore që të ofron. Vizite e shkurter e qytetit te Kotorrit. Nisja per ne Tirane.


Përfshihen

Në cmim nuk përfshihet

 • Uji dhe pijet e tjera.
 • Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Siguracioni i jetës në udhëtim (i këshillushëm).

Shënim

 • Krevati mund të mos jetë dopio, por 2 krevate tek të bashkuar
 • Fëmija nëse nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udhëton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Ju bëjmë me dije se

 • Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 7 ditë para nisjes.
 • Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

Nuk Përfshihen

Në cmim nuk përfshihet

 • Uji dhe pijet e tjera.
 • Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Siguracioni i jetës në udhëtim (i këshillushëm).

Shënim

 • Krevati mund të mos jetë dopio, por 2 krevate tek të bashkuar
 • Fëmija nëse nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udhëton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Ju bëjmë me dije se

 • Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 7 ditë para nisjes.
 • Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

Transport

Transporti me autobus / k Program Turistik ne Budva Dubrovnik per datat: nisje ne 27 Nentor, 8, 23 Dhjetor - €79/personi

Beni kerkese KETU..


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...