Tur ne Meteora Kalabaka Janine

+355 4 2 420 892

Tur ne Meteora Kalabaka Janine

Tur ne Meteora Kalabaka Janina, Metsovo, Pakete turistike me guide ku perfshihen transport me autobus, hotel, mengjesi dhe darka. Meteora dhe Metsovo, cdo te Shtune, 2 dite, - €55/personi.
Per person 55

Programi

Tur ne Meteora Kalabaka Janina, Metsovo, Pakete turistike me guide ku perfshihen transport me autobus, hotel, mengjesi dhe darka.

Meteora dhe Metsovo, cdo te Shtune, 2 dite, - €55/personi.

Datat e nisjeve:
►  6, 13, 20, 27 Janar
► 3, 10, 14, 17, 24 Shkurt

Beni kerkese KETU..

Dita 1:

Nisja nga Tirana ne oren 06:00. Ndalesa te shkurtra per kafe rruges. Kalimi I pikes Kufitare se Kakavijes.
Mberritja ne Meteora, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin pare nga afer.
Akomodimi dhe darka ne hotel.

Dita 2:

Mengjesi ne hotel. Nisemi drejt Metsovo. Gjysem I fshehur ne mjegull dhe mbështjellë në një batanije dëbore, Metsovo praktikisht duket si një pikture ne nje lartesi prej 1160 m. Duke ruajtur karakterin e tij tradicional, në vargmalin e Pindit, Metsovo është nje nga destinacionet plotë jetë gjatë gjithë vitit dhe me bujari ju ofron bukuritë e tij natyrore përreth.
Zona per Ski ne Metsovo është e përbërë nga tre vendpushimet: Politsies, Karakoli dhe Zygos(rreth 10 km shtigje), kane 3 ashensore dhe 5 shtigje(pista). Ski  dhe shetitje me teleferik.
Dreka e lire.
Nisja per ne Tirane rreth ores 17:00.
Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane.
Fundi I sherbimeve tona.


Përfshihen

Ne cmim perfshihen:
– Transporti komod me autobus  Tirane – Meteora – Metsovo – Tirane
– Hoteli ne Kalambaka me mengjes dhe darke.
– Shoqerues gjate gjithe udhetimit.


Nuk Përfshihen

Në cmim nuk përfshihen:

  • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
  • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
  • Siguracioni jetes ne udhetim (i keshillushem).

Cmimet e udhetimeve per femijet: 

  • 0-2 vjec falas
  • mbi 2 vjec pagese e plote
  • Nese femija nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

Rreth Rezervimit:

  • Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes.
  • Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  • Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

Transport

Transporti me autobus / k Meteora dhe Metsovo, cdo te Shtune, 2 dite, - €55/personi.

Beni kerkese KETU..


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...