Tur ne Paris

+355 4 2 420 892

Tur ne Paris

Tur ne Paris, Grup me autobus, vizitohen, Budva, Dubrovnik, Ljubljane, Mynih, Milano, Trieste, Zadar, Bled, Munih, Luzerne. Udhetim 8 ditor: 10 – 17 Tetor 399 euro/personi.
Per person 399

Programi

Tur ne Paris, Grup me autobus, vizitohen, Budva, Dubrovnik, Ljubljane, Mynih, Milano, Trieste, Zadar, Bled, Munih, Luzerne.

Udhetim 8 ditor: 10 – 17 Tetor 399 euro/personi - (5% ZBRITJE PER REZERVIMET DERI 21 DITE PARA NISJES!)

Beni kerkese KETU..

Dita e Parë

Nisja në orën 01:00 nga Tirana tek Stadiumi Dinamo. Pas kryerjes së veprimeve doganore në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit drejt territorit kroat ku pergjate rruges do te pershkojme Rivieren e Malit të Zi. Pushime te shkurtra gjate rruges. Akomodimi ne hotel ne Opatija.

Dita e Dytë. 

Mëngjesi në Hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Postojnes. Ndalese ne Shpellen e famshme. Vazhdimi i udhëtimit drejt Ljubjanes ku do bejme dhe ndalesen per te konsumuar dreken. Pas dreke nisemi drejt Liqenit te Bledit ku do te behet nje pushim i shkurter. Vazhdimi i udhëtimit për në Mynih. Mbrritja në Mynih. Sistemimi në Hotel ne Munih.

Dita e Tretë.  

Mëngjesi në Hotel. Pas mengjesit fillojme turin e vizitave, ku do te vizitojme: Muzeu i Arteve të Pinakotheken, Hofbrauhaus-i i famshëm, Teatri Kombëtar, Pallati Mbretëror, Marienplatz, Viktualien Market. Pallati Nymphenburg, Sheshet Olimpike, ku gjenden Muzeumi i BMW, Kulla Olimpike 290 metra e lartë etj. Nisemi drejt Parisit. Ndalesa të shkurtra gjatë udhëtimit. Mberritja në Paris. Sistemimi dhe fjetja në Hotel ne Paris.

Dita e Katërt. 

Mëngjesi në hotel. Vizitë panoramike e Parisit. Vizitohen: Harku i Triumfit, Shëtitje në Avenynë e famshme të Champs Elysées, Place de la Conocorde, Assamble Nationale, Pallati Invalideve, Varri Napoleonit, Kopshti Tyilerive, Muzeu i Luvrit. Akomodimi ne hotel ne Paris

Dita e Pestë. 

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në: Panteoni, Kopshtet e Luxemburgut, Katedralja Notre Dame, Sheshi Bastille, Opera, Tour Eiffel, Kisha St.Germain De Pres. Opsionale vizite ne parkun me te famshem te lojrave Disneyland. Akomodimi ne hotel ne Paris.

Dita e Gjashtë

Mëngjesi në Hotel. Nisja nga Parisi në mëngjes herët për në Lucerne, në Zvicër. Mbërritje në Lucerne gjatë mesditës, ku do të qëndrojmë për rreth 1 orë për të bërë një vizitë të shkurtër. Nisja per ne Milano. Mberritja ne Milano. Akomodimi ne Hotel ne Milano.

Dita e Shtatë

Mëngjesi në Hotel. Nisim turin e vizitave, ku do te vizitojme Piazza Duomo, Pallazo Sforcesco etj. Pas vizitave nisemi drejt Venezias ku do te bejme nje vizite per rreth 3 ore. Pas vizites nisemi drejt Opatijes. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Akomodimi ne Hotel ne Opatija.

Dita e Tete: 

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Tiranes. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane.


Përfshihen

Në pagesë përfshihen:
1. Udhëtimi me autobus
2. Akomodim në hotele
3. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
4. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Beni kerkese KETU..


Nuk Përfshihen

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
3. Udhëtimi dhe Hyrja në Disneyland. (Minimumi 15 persona për grup)
4.Siguracioni jetes ne udhetim ( i keshillushem )


Transport

Transporti me autobus / m / Udhetim 8 ditor: 10 – 17 Tetor 399 euro/personi

Beni kerkese KETU..


 

Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...