Tur ne Selanik & Stamboll

+355 4 2 420 892

Tur ne Selanik & Stamboll

Paketa turistike: Tur ne Selanik dhe Stamboll me guide, program me transport autobus, shoqerues, mengjeset dhe hotel te perfshire. Datat 23 - 27 Dhjetor - €149/personi
Per person 149

Programi

Paketa turistike: Tur ne Selanik dhe Stamboll me guide, program me transport autobus, shoqerues, mengjeset dhe hotel te perfshire.

Datat 23 - 27 Dhjetor - €149/personi

Beni kerkese KETU..

Dita e pare: Tirane – Selanik
Nisja nga Tirana në oren 1.00 te nates dhe udhëtimi me autobus nëpërmjet Kapshticës për në Selanik. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mberritja në Selanik. Vizite panoramike e qytetit ne sheshin Aristoteli, Paralia (buze deti) dhe Kulla e bardhe dhe me pas akomodimi ne hotel.

Dita e dyte: Selanik – Stamboll
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Stambollit. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Vazhdojme udhetimin drejt Stambollit. Akomodimi ne hotel ne Stamboll.

Dita e trete: Stamboll
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti nga Hipodromi, Xhamia Blu , Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, cisterna e vjeter e Kostandinopojes, Sarajet e Sulltanit. Kohe e lire ne Grand Baazar. Akomodimi ne hotel ne Stamboll.

Dita e katert: Stamboll
Mengjesi ne hotel. Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit, Muzeu Historik Panorama 1453 , shetitje me anije ne Bosfor, vizite ne Kodren e te Dashuruarve duke kaluar ne dy Kontinentet Europe dhe Azi nepermjet Ures se Bosforit.Darka nen sugjerim e guides ne lokalet me harem ose Turkish Show ne anije.

Dita e peste: Stamboll – Tirane
Mengjesi ne hotel, pas mengjesit nisja drejt Tiranes. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne oret e para te mengjesit.


Përfshihen

Në pagesë përfshihen:

1. Udhëtimi me autobus
2. Akomodim në hotele 3* – 4*
3. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
4. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.


Nuk Përfshihen

Në pagesë nuk janë përfshirë:

1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume. (Sarajet e Sulltanit 10 Euro, Kisha e Shen Sofise 10 Euro, Cisterna 5 Euro, Shetitja me Anije 8 Euro, Akuariumi 12 Euro, Muzeu i Luftes 2 Euro, Turkish Show 35 Euro )
3.Siguracioni jetes ne udhetim

#SHENIM

  1. Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  2. Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  3. Per rezervim, mund te paguani 30% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 7 dite para nisjes.
  4. Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  5. Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

Transport

Transport me autobus / m Datat 23 - 27 Dhjetor - €149/personi

Beni kerkese KETU..

 


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...