Tur ne Stamboll

+355 4 2 420 892

Tur ne Stamboll

Tur ne Stamboll me avion, Pushime me akomodim ne hotel me mengjes ose mengjes dhe darke, transferta, guide, shoqerues, vizita ne Xhamia Blu, Shen Sofia, Anije ne Bosfor etj.
Per person 209

Programi

Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...

Tur ne Stamboll me avion, Pushime me akomodim ne hotel me mengjes ose mengjes dhe darke, transferta, guide, shoqerues, vizita ne Xhamia Blu, Shen Sofia, Anije ne Bosfor etj.

Stamboll me avion 25 Maj, 4 dite, €209 hotel 4 yje, €260 Hotel 5 yje

Beni kerkese KETU..

INFORMACION I RENDESISHEM: Të nderuar klientë, nëse jeni të pajisur dhe shfrytëzoni Pasaportën e Republikës së Shqipërisë për udhëtimin tuaj në Turqi, dokumenti juaj i udhëtimit duhet të ketë vlefshmëri të paktën 6 (gjashtë) muaj nga data e kthimit.

► 209€/person akomodimi ne hotel Sogut 4* me mengjes
► 260€/person 
akomodimi ne hotel Akgun 5* me mengjes e darke

Dita e Parë: 

Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll ne oren 17.00. Mbërritja në ne ora 19:55.  Transferta nga aeroporti në hotel, sistemimi ne Hotel.

Dita e Dytë: 

Mëngjesi në Hotel. Vizite tek Xhamia Blu, Bazilika e famshme Shën Sofias(hyrja 12 euro), ne Aquariumin e Stambollit(hyrja 15 euro). Ne fund kohe e lire per shopping ne  Kapali Carsi (Grand bazaar). Darka ne hotel. Opsionale, me pagesë 15 euro shtesë, mbrëmje ne Harem me një pije te perfshirë, muzike, show.

Dita e Tretë: 

Mëngjesi në Hotel. Paradite, vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Sarajet e Topkapise (hyrja opsionale me pagese ekstra 12 Euro), vizite ne sheshin Taksim dhe me pas drejtohemi per në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për tre orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Me pas vizite ne ndertesen me te larte ne Turqi, Istanbul Sapphire, 54 katshe, dhe stimulim 5D me helikopter mbi qyetetin e Stambollit (hyrja pagese ekstra 15 euro).

Dita e Katërt: 
Mëngjesi në Hotel.
Kthimi eshte ne oren 09.35. Mbërritja në aeroportin e Rinasit.

Femijet:
0-2 vjec paguan 40 euro.
2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 30 euro zbritje
mbi 12 vjec paguajne si i rritur

*personi “tek”, ne dhome 2-she, paguan 320 euro.

KUJDES: AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT QE KHEHEN NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME OSE PER ESPULS, DHE PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.


Përfshihen

Në pagesë përfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje.
-Akomodimi në hotel Akgun me 4 ose 5 yje në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit

– Perdorimi i Sauna, Hamam dhe pishines ne hotel ne keto orare : 10:00 -21:00 per klientet ne hotelin 5*
Mëngjeset ne hotelin 4 yje.
– Mengjeset dhe darkat  ne hotelin 5 yje.
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
-Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport
-Një lundrim me anije në Bosfor 2.5 – 3 orë për të parë Europën e dhe Azinë.

 


Nuk Përfshihen

Ne pagese nuk perfshihet:
– Te gjitha atraksionet qe ne program jane shenuar me pagese extra
– Cdo gje qe nuk eshe permendur ne rubriken “perfshihet”


Transport

Transporti me avion / k Stamboll me avion 25 Maj,

Beni kerkese KETU..