Tur ne Venecia dhe Verona

+355 4 2 420 892

Tur ne Venecia dhe Verona

Tur ne Verona dhe Venecia, grup me autobus, shoqeruar me guide, ku perfshin transport, hotel, mengjeset, shetitjet dhe shoqerues shqiptar, Nisje ne 12 Shkurt, 4 dite 345€/personi
Per person 345

Programi

Tur ne Verona dhe Venecia, grup me autobus, shoqeruar me guide, ku perfshin transport, hotel, mengjeset, shetitjet dhe shoqerues shqiptar, 

Shen Valentini ne Venecia – Verona, 12 Shkurt, 4 dite, €345

Beni kerkese KETU..

Dita e pare, Tirane – Venecia

Takimi dhe prezantimi me guiden tone ne Aeroportin e Tiranes dhe fluturimi me avion per ne Venecia.
Nisja nga Tirana ne 07:15. Mberritja ne aeroportin e Venecias ne oren 08:55 dhe pritja nga partneret tane.

City Tour Venecia.
Si fillim do te shkojme e autobus ne Troncheto dhe aty do te marim anijen per te shkuar ne qendren e qytetit
Gjate tourit panoramik te Venecias do te keni mundesi te shihni nga afer :
Sheshi i Shen Markut dhe Pallati i Dukes – nje nga kryeveprat e stilit gotik venecian. I ndertuar ne vitet 1309 – 1324, pallati pervec se rezidence e Dukes se Venecias, ka qene gjithashtu qender e shume institucioneve te tjera politike si burgjet e vjetra apo gjykata e larte, deri kur Venecia u pushtua nga Napoleoni ne vitin 1797. Nje nder te burgosurit e pallatit te Dukes ka qene dhe donzhuani i famshem Xhakomo Kasanova, i cili u denua me 5 vjet, por qe fatmiresisht arriti te arratisej.
Bazilika e Shen Markut – nje nga shembujt me te mire te arkitektures bizantine. Per shkak te mozaikeve bizantine dhe statusit te saj si simbol i fuqise dhe pasurise se Venecias njihet me emrin Kisha e Arte.
Kulla e Ores – ndertese e shekullit te XV. Ora eshte vendosur ne pozicion te tille qe te mund te shikohej nga ujrat e lagunes, dhe te mund ti tregonte te gjitheve per pasurine dhe pushtetin e Venecias.
Kampanilja e Shen Markut – nje nga simbolet e qytetit. Kulla eshte 98.6 m e larte dhe gjendet perballe bazilikes se Shen Markut. Filloi te ndertohej ne shekullin e IX, dhe perfundoi ne shekullin e XII.

Ne qytetin e vjeter mund te vizitojme:
• Baziliken e Shen Markut
• Kampanilen e Shen Markut ( Extra Pagese )
• Pallatin e Dukes ( Extra Pagese )

Dita e dyte:

Mengjesi ne hotel. Si fillim do te shkojme e autobus ne Troncheto dhe aty do te marim anijen per te shkuar ne qendren e qytetit.

Me pas do kemi mundesi te vizitojme Uren Rialto, nje nga urat me te rendesishme dhe me romantike te qytetit.
Kohe e lire ne dispozicion per te eksploruar qytetin ne menyre individuale si edhe vizite ne dyqanet e markave me te njohura.

Tour Opsional – Shetitje ne ishullin plot ngjyra, Burano (17 – 20 euro per person). Burano piktoresk është i njohur për shtëpitë e peshkatarëve me ngjyra të ndezura dhe ushqimet e detit me pamjet mbreselenese nga laguna.

Tour Opsional – Shetitje me Gondola ( 80 Euro per Gondol: 2- 6 Persona )
Gjate ketij touri kemi mundesi te eksplorojme disa nga brigjet me interesante te Venecias
Shetitja ne brigjet e Venecias do te jete nje kujtim i paharrueshem gjate kohes se qendrimit ne kete qytet
Kohe e lire per dreken fakultative si edhe per te vizituar dyqanet e shumte qe ndodhen ne qendren e qytetit. Fjetja ne hotel.

Dita e trete – Verona
07:00 – 09:00 Mengjesi ne hotel
Me pas do te nisemi me autobus per te vizituar qytetin e Verones.
Verona eshte e famshme per amfiteatrin romak ( Arena di Verona ) , i cili eshte i treti per nga madhesia, pas Koloseut ne Rome dhe Arenes ne Capua.
Vizita vazhdon me shetitjen me kembe ne qendren historike te qytetit, me ndalesa ne pikat me karakteristike me vlera historike dhe artistike: si Sheshin Bra (sheshin me te madh te Verones), Rruga Mazzini, Piazza delle Erbe (sheshin me antik te Verones), Shtepia e Zhuljetes (nje nga atraksionet me romantike ne bote, prekja e se ciles sjell fat te mire), Piazza dei Signori ( Sheshin e Zoterinjve ) ne qender te se cilit ndodhet Monumenti i Dante Aligerit, Harqet Scaligere ( varret monumentale ne stilin gotik te familjes Scaligere, dinastia qe qeverisi qytetin e Verones, mes viteve 1262 – 1387). Vizita perfundon ne Ponte di Pietra ku do te shijoni pamjet e mrekullueshme te Lumit Adige.
Kohe e lire per te vizituar dyqanet e markave me te njohura ne rrugen Mazzini
Akomodimi ne hotel ne Verona.

Dita e katert 

Mengjesi ne Hotel. Vazhdojme transferten per ne Aeroportin e Verones ku do te behet nisja per ne Tirane ne oren 09:35.
Kthimi ne Tirane ne oren 11:05.
Fundi i sherbimit tone


Përfshihen

Ne cmim perfshihet :

 • Udhetimi me avion Tirana – Verona – Venecia – Tirana
 • Akomodimi ne Hotel me 3* me mengjes
 • Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport
 • City Tour Venecia
 • Guide profesionale

Nuk Përfshihen

Në pagesë nuk janë përfshirë:

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume
3. Taksa e qytetit per person ne dite (4 euro)

Femijet:

 • 2-11.9 vjec, perfitojne 50 Euro zbritje;
 • 12 e lart vjec paguan si i rritur.
 • nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

Rreth Rezervimit:

 • Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes.
 • Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
 • Siguracioni shendetesor ne udhetim i domosdoshem!

Transport

Tur ne Verona dhe Venecia / k / Shen Valentini ne Venecia – Verona, 12 Shkurt, 4 dite, €345

Beni kerkese KETU..


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...