Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi

Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi

Regular price
€698,00 EUR
Sale price
€698,00 EUR
Regular price
Sold out
Unit price
per 
Total price / Çmimi total. Instant Confirmation - Sales Tax Included! / Konfirmim i menjëhershëm.

Pranvere ne Prage 4 Dite, Fillon nga 349 EUR Personi

Datat e Programit: 

 • 4 Dite 10 - 13 Mars €349 Personi
 • 5 Dite 20 - 24 Mars €399 Personi
 • 4 Dite 31 Mars - 3 Prill €349 Personi

Ne cmim perfshihen:

 1. Fluturimin direkt dhe taksat aeroportuale.
 2. Akomodimi ne hotele 4*
 3. Akomodimi ne hotele me mengjes te perfshire.
 4. Te gjitha transfertat sipas programit.
 5. Turet e qyteteve te permendura ne program
 6. Guide profesionale shoqeruese Shqiptare.
 7. Bagazhi i perfshire - cante shpine.

Te Paperfshira:

 1. Cfare nuk eshte permendur ne seksionin te perfshira

Pasqyra Programit:

 • Day 1. Vienna APT – Brno - Prague
 • Day 2. Prague
 • Day 3. Prague –Cesky Krumlov
 • Day 4. Cesky Krumlov – Vienna Airport

Dita 1. Vienna APT – Brno – Prague

14:05 Mberritja ne Airportin e Vienes

15:00 – 17:00 Transferte per ne Brno 30 min pushim per te konsumuar nje kafe

17:30 – 20:30 Transferte per ne Prague

Mberritja ne Prague

Akomodimi ne Hotel 4*

Dita 2. Prague

07:00 – 09:00 Mengjesi ne Hotel.

09:00 – 13:00 City Tour – Prage

Qyteti i ri dhe Qyteti i vjeter Vizita jone fillon me turin me autobus dhe ecje me kembe, duke kaluar ne rruget kryesore te Prages ku do mund te shikojme ne menyre panoramike Shtepine Kercyese, Teatrin Kombetar dhe Keshtjellen e Prages(extra pagese). Pasi guida do te na sqaroje ne autobus gjithe historine e qytetit, do te ecim drejt Ures Charles Ura eshte 516m e gjate dhe 10m e gjere duke qendruar ne 16 harqe. Ne kete ure ndodhen 30 statuja te stilit barok te ndertuar rreth viteve 1700. Me pas do te kalojme ne zonen e mbushur me dyqane dhe souvenire per te arritur ne qendren e qytetit. Aty do te vizitojme Oren e famshme Astronomike te qendres se qytetit Ora Astronomike u ndertua ne vitin 1410 nga Mikulas ne bashkepunim me Jan Ondrejuv. Mekanizmat qe ata kane ndertuar mbi 600 vjet me pare jane ende funksionale. 80 vjet me vone Hanus u perpoq ta rindertonte por keshilltaret e kishin verbuar ate keshtu qe ai nuk do te arrinte te ndertonte nje instrument me te madh se ai ne Orloj ne Prage. Ekziston dhe nje gjel qe kendon pasi Apostujt kane perfunduar bekimin e tyre.Prane saj ndodhet edhe Kisha Baroke e Shen Tynit. Gjate zhvillimit te turit do te kemi kohe te lire ne dispozicion per dreken, e cila eshte facultative. Ne mbremje mund te argetohemi ne lokalet me muzike Live ose ne nje nga diskot me te medha ( me 5 kate ) te Europes qendrore: Karlovy Lazne.

Akomodimi ne Hotel 4*

Dita 3. Prague – Cesky Krumlov

07:00 – 09:00 Mengjesi ne Hotel.

09:00 – 12:00 Kohe e lire

12:00 - 13:00 Dreke opsionale ne Prague

13:00 – 15:30 Transferte ne Cesky Krumlov Pas Drekes ne drejtimin e guides sone nisja drejt Český Krumlov.

16:00-17:30 Turi i Cesky Krumlov

Cesky Krumlov eshte nje nga qytetet me piktoreske në Europe. Eshte pak a shumë si Praga në miniature –pjese e Unesco me një kështjellë mahnitëse mbi lumin Vltava. Nga njera ane e qytetit ne anen tjeter mund ta beni vetem per 20 minuta ecje. Gjithashtu me lumenjte e shumte qe ofron qyteti mund te beni nje piknik shume te kendshem.

Akomodimi ne hotel 4*.

Dita 4 e programit 5 ditor. Prague – Karlovy Vary - Cesky Krumlov

07:00 – 09:00 Mengjesi ne Hotel

09:00 – 11:00 Transferte per ne qytetin e Karlovy Vary

11:00 – 13:00 City Tour ne Karlovy Vary

Pas nje udhetimi rreth 2 ore i afrohemi Karlovy Vary. Atje mund te shijojme Ujerat Termale te cilat jane ne me shume se 12 burime, ku kryesori dhe me i madhi eshte ai i Vridlos. Gjate levizjes ne qytet do kemi mundesi te shikojme Pallatin ne te cilin zhvillohet Miss Cekia, kishen e qytetit, si edhe zona ne te cilat jane luajtur pjese nga filmat e famshem te James Bond. Duke zbuluar periudhen mesjetare, do kemi mundesi te provojme Bekerovka (pije me fame ceke e bere me esenca te barerave kurative) 13:00-14:30 Kohe per dreke (opsionale) 14:30-18:30 Transferte per ne qytetin e Cesky Krumlov Cesky Krumlov eshte nje nga qytetet me piktoreske në Europe, pak a shumë si Praga në miniature – pjese e Unesco me një kështjellë mahnitëse mbi lumin Vltava. Nga njera ane e qytetit ne anen tjeter mund ta beni vetem per 20 minuta ecje. Gjithashtu me lumenjte e shumte qe ofron qyteti mund te beni nje piknik shume te kendshem.

Akomodimi ne hotel 4*

Dita Fundit 4 ose 5. Cesky Krumlov – Vienna APT

07:00 – 08:30 Mengjesi ne Hotel.

08:30 – 12:00 Transfert per ne Airportin e Viennes

14:40 Nisja per ne Tirane

KUJDES:

Cdo klient duhet te kete se paku 6 muaj validitet ne pasaportat e tyre. Pasaporta me me pak se 6 muaj validitet nga dita e nisjes nga Tirana, do te ndalet ne check-in te aeroportit dhe do te ndalohet kalimi nga policia kufitare. VAS TOUR OPERATOR nuk merr asnje pergjegjesi mbi kostot shtese qe mund te rezultojne pas kesaj ndalese, nje gje e tille eshte pergjegjesi e pasagjerit.