Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi

Pranvere ne Vjene 4 Dite, Fillon nga 299 EUR Personi

Regular price
€458,00 EUR
Sale price
€458,00 EUR
Regular price
€478,00 EUR
Sold out
Unit price
per 
Total price / Çmimi total. Instant Confirmation - Sales Tax Included! / Konfirmim i menjëhershëm.

Pranverë në Vjenë 5 Ditë, Fillon nga 299 EUR Personi

Datat e programit 4 Ditë:

 • 17 – 20 Mars €299 Personi
 • 24 – 27 Mars €349 Personi

Datat e programit 5 Ditë:

 • 13 – 17 Mars €439 Personi
 • 27 – 31 Mars €399 Personi
 • 03 – 07 Prill €439 Personi

Të Përfshira:

 1. Fluturimin direkt dhe taksat aeroportuale.
 2. Akomodimi në hotele 4*
 3. Akomodimi në hotele me mëngjes të përfshirë.
 4. Të gjitha transfertat sipas programit.
 5. Turet e qyteteve të përmendura në program
 6. Guidë profesionale shoqëruese Shqiptare.
 7. Bagazhi i përfshirë - çante shpine.

Të Papërfshira:

 1. Çfarë nuk është përmendur në seksionin të përfshira

Pasqyra Turit:

 • Dita 1. Vienna APT – Vienna
 • Dita 2. Vienna - Hallstatt - Salzburg
 • Dita 3. Salzburg - Graz
 • Dita 4. Graz – Vienna
 • Dita 5. Vienna – Vienna APT
 • Day 1. Vienna APT – Vienna

Dita 1: Ora 14:05 Mbërritja në Aeroportin e Vienës

Transfertë për në Hotel

Mbasdite e lirë

Day 2. Vienna - Hallstatt – Salzburg

07:00 – 09:00 Mengjesi ne Hotel.

09:00 – 13:00 Transferte per ne Hallstatt

13:00 – 14:00 Dreke opsionale

14:00 – 16:00 Turi i Hallstatt

Do te nisemi ne tur duke pershkuar fillimisht rrugen Salzkammergut per te arritur ne Hallstatt, e cila do te na ofroje nje pamje magjepsese te fshatrave perreth. Ne Hallstatt do te kemi mundesi te eksplorojme atraksionet me te spikatura te vendit, me nje shetitje buze liqenit, ujevares Mullbach dhe gjithashtu muzeut. Nje atraksion tjeter per te mos u humbur eshte Bone House prapa Kishes Katolike, per ta mbyllur me pas me nje vizite te pamjes se admirueshme ne Gosau Lake dhe malet Dachtsein.

16:00 – 17:30 Transferte per ne Salzburg

Akomodimi ne Hotel 4*

Day 3. Salzburg – Graz

07:00 – 09:00 Mengjesi ne Hotel.

09:00 – 12:30 Turi I Salzburg

Nepermjet ketij turi do te hyjme ne zemer te qytetit te Salzburg, duke nisur nga Mirabell Palace e duke vazhduar me sheshin Makartplatz, ne krah te te cilit ndodhet Mozart Residence. Do kemi mundesi te njihemi me Qytetin e Ri perpara se te kalojme uren Makartsteg per te arritur ne anen tjeter te Salzburg, Qytetin e Vjeter. Nderkohe qe eksplorojme qytetin, do te kalojme ne rrugen Getreidegasse, te famshme per arkitekturen e vecante si dhe vendlindjen e Mozartit. Se fundmi do te shetisim neper ndertesat historike, kishat qe datojne nga Mesjeta e pamjet panoramike qe te ofron Mönchsberg Hill.

12:30 – 14:00 Dreke Opsionale

14:00 – 17:30 Transferte per ne Graz

Akomodimi ne Hotel 4*

Day 4.  Graz – Vienna

07:00 – 09:30 Mengjesi ne Hotel.

09:30 – 12:30 Turi I Graz

Turi do te filloje me qendren historike, pjese te trashegimive nderkombetare te UNESCO, dhe monumentet me te rendesishme duke u bere pjese e historive dhe legjendave te ketij vendi. Nder pamjet me te spikatura te Graz, do te vecojme kishat, pallatet dhe monumentet e Qytetit te Vjeter, si Kisha Trinity apo Pallati Khuenburg. Padyshim nuk duhet te humbisni atmosferen e ngrohte te Old Market Square dhe te shijoni pamjen e Rathaus. Me pas do mesojme mbi politiken, jeten sociale dhe ekonomike te Graz. Ne vazhdim vizitojme Operen e famshme Graz, e dyta me e madhe ne Austri; Mausoleumin e Kaiser Ferdinand II qe daton nga shekulli 17, dhe Katedralen qe ne shekullin e 15. Turi perfundon ne rrugen elegante Sporgasse, por nderkohe do te eksplorojme ne brendesi Katedralen Graz, me arkitekturen e saj mbreterore dhe impresionuese, qe e ben te konsiderohet nje thesar i fshehur.

12:30 – 14:00 Dreke Opsionale

14:00 – 17:00 Transferte per ne Graz

Akomodimi ne Hotel 4*

Day 5. Vienna – Vienna APT

07:00 – 09:00 Mengjesi ne Hotel.

09:00 – 11:30 Turi I Viennes

Me ane te ketij programi do te kemi mundesi te njihemi me historine dhe atraksionet kryesore te qytetit te Vienes. Do te shohim ndertesen Rathaus, e cila sherben si rezidence per Bashkine dhe Keshillin e Qytetit dhe karakterizohet nga arkitektura e stilit gotik. Gjithashtu do te njihemi nga afer me Katedralen e Shen Stefanit, e cila eshte nje nga simbolet me te dallueshme te qytetit e ndertuar me stil gotik dhe romak. Ne vazhdim do te shohim Teatrin Kombetar dhe Teatrin e Operas, i ndertuar ne shekullin e 19-te. Plot mbresa eshte rruga Ring Strase ose e ashtuquajtur “Ringu†i qytetit. Ne vazhdim te kesaj rruge do te vizitojme Universitetin e Vienes, i cili renditet nder 46 me te miret ne bote ne fushen e arteve te bukura. Godine tjeter me shume rendesi historike dhe politike eshte Parlamenti i Vjenes apo pallati Hofburg, i cili ka sherbyer si rezidence qeveritare verore gjate Dinastise se Habsburgeve. Pallati i Shen Brunit (extra pagese) fale rendesise historike, vendndodhjes se mrekullueshme dhe kopshteve te bukura qe e rrethojne, eshte nje nga pikat me te vizituara ne Viene. Kompleksi Belvedere eshte nje tjeter godine shume e rendesishme historike. Ne brendesi te tij gjendet Muzeu Belvedere, i cili mbart artifakte te vyera. Ne ambientet rrethuese me gjelberim kemi mundesi te bejme foto qe do te mbeten kujtime shume te bukura nga vizita ne Viene.

11:30 – 12:00 Transferte per ne Airportin e Viennes

14:40 Nisja per ne Tirane

KUJDES: Cdo klient duhet te kete se paku 6 muaj validitet ne pasaportat e tyre. Pasaporta me me pak se 6 muaj validitet nga dita e nisjes nga Tirana, do te ndalet ne check-in te aeroportit dhe do te ndalohet kalimi nga policia kufitare. VAS TOUR OPERATOR nuk merr asnje pergjegjesi mbi kostot shtese qe mund te rezultojne pas kesaj ndalese, nje gje e tille eshte pergjegjesi e pasagjerit.