Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi

Tur ne Barcelone, Valencia, Madrid, 4 Dite Fillon nga 439 EUR Personi

Regular price
€878,00 EUR
Sale price
€878,00 EUR
Regular price
Sold out
Unit price
per 
Total price / Çmimi total. Instant Confirmation - Sales Tax Included! / Konfirmim i menjëhershëm.

Tur në Barcelonë, Valencia, Madrid, 4 Ditë Fillon nga 439 EUR Personi

Datat e Progarmit: 13 - 16 Shkurt

Të përfshira:
3 Netë Akomodimi në Hotel 4*
Mëngjeset dhe taksat e qytetit
Transfertat për/nga Hoteli
Turi i qytetit të Bacelonës
Shoqërues shqiptar gjatë gjithë Turit

Te papërfshira:
Çdo gjë që nuk është përmendur tek Të përfshira
Programi:
13.02.2023 Tirana - Barcelona Airport
Nisja nga Tirana ne oren 11:45
Mberritja ne Barcelone ne oren 14:25

15:00 - 19:00  Barcelona City Tour
Vizite panoramike ne lagjen gotike dhe me te vjeter te Barcelones ku bie ne sy arkitektura e vecante e ndertesave qe datojne nga Mesjeta, disa prej te cilave deklaruar si pjese e trashegimise boterore. Ndalesa jone e pare do te jete ne parkun Guell (Hyrja ne park Extra pagese 1 ore), nje ndertim i arkitektit me te famshem te qytetit Antoni Gaudi, ne kete shesh ndodhet edhe shtepia e arkitektit. Pas kesaj ndalese, teksa pershkojme qytetin, bie ne sy ndertesa e famshme Casa Mila forma e se ciles ngjason me fundin e detit. Vizita vazhdon ne Sagrada Familia (Hyrja me extra pagese 1 ore), katedralen e madhe te ndertuar ne stilin gotik me nje arkitekture qe edhe sot cilesohet shume moderne por qe nuk u arrit te perfundohej nga arkitekti i saj. Edhe ne ditet tona kjo katedrale eshte ende ne ndertim. Teksa vizitojme qytetin nuk do te humbasim mundesine per te pare edhe monumente te tjera te qytetit si Monumenti i Kolombos, Harku i Triumfit etj. Perfundojme viziten tone ne Sheshin Catalunia. Kohe e lire per dreken, e cila eshte fakultative. Mbasdite e lire per te eksploruar qytetin ne menyre individuale.

Mbremje e lire
Sugjerime per Darken: Flamengo Dance Dinner
Akomodimi ne Hotel

14.02.2023 Barcelona - Valencia
07:00 - 09:00 Mengjesi ne Hotel

09:00 - 13:00  Transferte per ne Valencia
13:00 – 14:00 Kohe per dreke opsionale
14:00-18:30 Turi i qytetit te Valencias

Valencia konsiderohet si qyteti i luleve, drites dhe dashurise. Gjate turit ne kete qytet do te kuptoni pse Valencia ka qene nje nga destinacionet me te preferuara ne Europe. Traditat dhe historia, ndertesat e stilit gotik, banoret miqesore dhe strukturat moderne te qytetit jane karakteristike te Valencias. Gastronomia eshte gjithashtu ikone per kulturen e vendit.

Gjate turit kemi mundesine te shetisim fillimisht ne qendren e qytetit. Ne vecanti do te vizitojme ndertesat gotike si Torres de Serrano, Mercado Central dhe te mahnitshmen Lonja de la Seda, trashegimi kulturore e UNESCO.

Darka Opsionale

Akomodim ne Hotel

15.02.2023 Valencia – Madrid
07:00 - 09:00 Mengjesi ne Hotel

09:00 - 13:00  Transferte per ne Madrid
13:00 – 14:00 Kohe per dreke opsionale
14:00-18:30 Turi i qytetit te Madrid

Do te fillojme turin me Pallatin Mbreteror te Madridit. Fillimisht do te kemi mundesine te bejme nje shetitje neper pamjen piktoreske te Plaza de Oriente. Me pas, teksa eksplorojme pallatin me artin e saj te vecante, informohemi gjithashtu mbi historine e Mbreterise Spanjolle nder vite.

Pikat kryesore te vizites sone do jene the Throne Room, Banquet Hall, dhe apartamentet private mbreterore.

Vizita ne Pallat do te na jape mundesine te shohim ornamente shume te vjetra e historike te asaj kohe si shpata apo mburoja. Pervec ketyre, nuk mund te mungoje dizajni floral e mbreselenes qe sherben si sfond perfekt per foto te vecanta.

Ne perfundim te vizites, mund te bejme nje shetitje ne qetesine e Kopshteve Mbreterore dhe te vizitojme atraksione te tjera te Mbreterise.

Kthimi ne Hotel 19:00
Darka Opsionale

16.02.2023 Madrid Airport  Airport - Tirane

08:00-10:00 Mengjesi ne Hotel
11:00 Check out nga Hoteli
Dite e lire per te eksploruar qytetin
15:00 Nisja per ne Airport
20:25 Mberritja ne Tirane

KUJDES: Cdo klient duhet te kete se paku 6 muaj validitet ne pasaportat e tyre. Pasaporta me me pak se 6 muaj validitet nga dita e nisjes nga Tirana, do te ndalet ne check-in te aeroportit dhe do te ndalohet kalimi nga policia kufitare. VAS TOUR OPERATOR nuk merr asnje pergjegjesi mbi kostot shtese qe mund te rezultojne pas kesaj ndalese, nje gje e tille eshte pergjegjesi e pasagjerit.