Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi
Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi
Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi
Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi
Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi
Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi
Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi
 • Load image into Gallery viewer, Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi

Krishtlindjet ne Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 359 EUR Personi

Regular price
€718,00 EUR
Sale price
€718,00 EUR
Regular price
Sold out
Unit price
per 
Total price / Çmimi total. Instant Confirmation - Sales Tax Included! / Konfirmim i menjëhershëm.

Krishtlindjet në Catania dhe Palermo 4 Ditë Fillon nga 359 EUR Personi

Datat e Programit: 24 – 27 Dhjetor €359 Euro personi

Në pagesë përfshihen:

 1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
 2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
 3. Akomodim në hotel.
 4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
 6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:

 1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
 2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Programi:

Dita e Parë:

Fluturimi Tiranë - Catanya. Nisja nga Tirana në orën 13.00. Mbrritja në Catania në orën 14.40. Nisja për në Messina. Vizitë e Monumenteve të qytetit: Katedralja Messinës, Piazza Duomo, Kulla Këmbanës, Kisha Annunziata dei Catalani, Zona Falcata, Fontana di Nettune, Kisha e Krishtit Mbret. Vazhdimi Udhëtimit për në Taormina. Vizitë në Taormina: Corso Umberto, Piazza IX Aprile, Katedralja San Nicola, Kisha Madonna della Rocca, Isola Bella dhe Castelmolo. Vazhdon Udhëtimi për në Catania. Vizitë e Monumenteve kryesore në Catania: Piazza del Duomo, Katedralja e Catanias, Via Etnea, Piazza Dell Univerista, Porta Garibaldi, Via Crociferi me 4 Kishat, Kalaja Ursino. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë:

Mëngjes në Hotel. Nisja për në Syracuse. Vizitë në Syracuse: Qyteti Vjetër apo Ishulli Ortigia, Tempulli Apollo, Castello Maniace, Fontana Arethusa, Piazza Duomo, Fontana Diana. Vazhdon Udhëtimi për në Noto. Vizitë në Noto: Katedralja San Nicola, Kisha Santa Chiara, Palazzo Nicolaci, Fontana d’Ercole. Vazhdimi Udhëtimit për në Modica. Vizitë në Modica: Corso Umberto me Kishat Kalaja Modica, Pizzo Belvedere, Teatri Garibaldi, Pallati Mercedari. Vazhdon Udhëtimi për në Ragusa. Vizitë në Ragusa: Katedralja San Giorgio, Ragusa Ibla, Kështjella Donnafugata. Vazhdon Udhëtimi për në Agrigento. Vizitë në Agrigento: Rruga Atenea, Manastiri Santo Spirito, Pallati Episcopal, Katedralja San Gerlando. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë:

Mëngjes në Hotel. Nisja për në Marsala. Vizitë në Marsala: Porta Garibaldi, Piazza della Republica, Palazzo VII Aprile, Kisha e Purgatorio, Lungomare. Vazhdimi Udhëtimit për në Trapani. Vizitë në Trapani: Kulla Ligny, Katedraljae Trapanit, Fontana Saturn, Kulla e Orave Binjake, Kisha e Purgatorio. Vazhdimi Udhëtimit për në Erice. Vizitohet Fshati  karakteristik dhe Kalaja. Vazhdon Udhëtimi për në Palermo. Vizitë e Monumenteve kryesore të qytetit në Palermo: Pallati Norman, Kisha San Giovanni, Katedralja Palermo, Katedralja Monreale, Teatri Massimo. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:

Mëngjes në Hotel. Nisja për në Cefalu. Vizitë në Cafalu: Katedralja Cefalu, La Rocca, Lungomare. Nisja për në Aeroportin e Catanias. Nisja nga Catania në orën 21.55. Mbrritja në Tiranë në orën 23.15.