Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë

Tur në Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë

Precio habitual
€0,00 EUR
Precio de venta
€0,00 EUR
Precio habitual
Agotado
Precio unitario
por 
Impuesto incluido. Los gastos de envío se calculan en la pantalla de pago.

Tur në  Selanik dhe Meteora me autobus 3 Ditë

Programi normal për këtë tur:

►Dita e Pare:

– Nisja nga Tirana në orën 04:00
– Nisja nga Elbasani në orën 04:30

Ndalese te shkurter per konsumimin e mengjesit. Nisja per ne doganen e Kapshtices, kryejme procedurat doganore dhe vazhdojme drejt qytezes Edesa, ku do te vizitojme Ujevaren Edesa e cila shtrihet ne nje siperfaqe prej 1.1 kilometrash dhe ka nje lartesi renie prej 70 metrash  e cila formon nje park natyror te gjelbert i cili ofron ambjente clodhese edhe mundesi ku mund te konsumojme dreken.
Qendrimi ne Edessa 2 ore 30 minuta pas vizites ne ujevare nisemi drejt Selanikut ku do te kryejme akomodimin ne hotel. Pergjate mbremjes do te  jemi ne qender te qyteteit te Selanikut ku nen sygjerimin e guides mund te merrni pjese  ne nje darke nga tavernat qe ndodhen ne zonen Ladadika.

►Dita e Dyte:
Pas konsumimit te mengjesit, vazhdojme me shetitje ne qender te qytetit per te vizituar atraksionet kryesore te Selanikut si: Sheshi Aristotelus, Kisha e Sh. Dhimitrit dhe Forumi Romak qe ne shekullin e dyte pas Krishtit, Harku i Galerios i cili ka qene Perandor deri ne 311 si dhe Mausoleumi i tij, zona Tsimiski dhe Kulla e Bardhë. Kohe e lire per kafe pas turit te qytetit 45 minuta dhe me pas vazhdojme per ne qendren tregtare Cosmos ku do te qendrojme per 2 ore e 30 minuta ku do te keni mundesi per shopping por edhe te konsumoni dreken. Pergjate pasdites do te vazhdojme udhetimin drejt Kallabakes ku do te akomodohemi per naten e dyte te qendrimit ne Greqi. Mbremje e lire si edhe  mund te kerkoni edhe sygjerimin e guides per konsumin e darkes.

►Dita e Trete:

Mengjesi në hotel. Vizitë panoramike e disa prej manastireve më të famshëm të Meteorës, zonës më të bukur në Greqi e cila shquhet për bukurinë e saj natyrore dhe eshte pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO. Konsumimi i drekes në Meteora, me pas vazhdojme udhetimin tone drejt pikes kufitare ne Kakavije. Kemi nje ndalese te shkurter per pak pushim gjate rruges dhe me pas vazhdojme udhetimin tone drejt Durresit dhe Tiranes, mberitja ne mbremje.

Fundi i sherbimit tone!

Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
• 0-3.99 VJEC FALAS
• 4-9.99 VJEC 50 % ZBRITJE
• MBI 9 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

• MBI 6 VJEC PAGESE E PLOTE