Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 4 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 4 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 4 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 4 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 4 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Udhëtim në Athinë 4 Ditë

Udhëtim në Athinë 3 Ditë

Precio habitual
€0,00 EUR
Precio de venta
€0,00 EUR
Precio habitual
Agotado
Precio unitario
por 
Impuesto incluido. Los gastos de envío se calculan en la pantalla de pago.

Udhëtim në Athinë 3 Ditë me Autobus

PROGRAMI:

Dita e Parë:

►Nisja nga Tirana ne oren 23.00 (1 dite para dates se nisjes).
► Nisja nga Durresi ne oren 23.30 (1 dite para dates se nisjes)

Vazhdojme udhetimin drejt Athines nepermjet pikes kufitare Kakavije. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se procedurave d vazhdojme udhetimin drejt qytetit te Athines me ndalesa per pushim gjate rruges. Mberritja ne Athine pasdite. Vizite ne disa nga pikat kryesore ne afersi te qendres si Sheshin Sintagma, ndodhet ndërtesa e parlamentit. Fillimisht, ai u konceptua si një pallat mbretëror dhe për disa kohë në të jetoi mbreti Otto i Bavarisë. Por pas një grushti shteti në 1843 dhe nënshkrimit të një kushtetute të re, ai u dëbua nga revolucionarët. Për nder të kësaj ngjarje, vendit iu dha emri Syntagma (Sheshi i Kushtetutës). Ndërtesa ishte fillimisht një simbol i monarkisë, dhe më pas - një simbol i demokracisë.  dhe akomodimi ne hotel ne mbremje. Kohe e lire per te konsumuar darken ne qytet.

Dita e Dytë:

Mengjesi ne hotel.

Pas mengjesit, do te vizitojme : Parkun arkeologjik “Akropoli”, e cila u bë model për ngritjen e këtij lloji ndërtesash në të gjithë Greqinë. Akropoli eshte ndërtuar gjatë kohës së Perikliut. Gjithashtu, nuk mund të mos vërehet teatri i mrekullueshëm muzikor - Odeoni  teatri i cili mund të strehonte deri në pesë mijë spektatorë. Me pas vizitojme Kullen Erërave,një kullë tetëkëndëshe (tetë qoshet simbolizojnë tetë vorbulla), e cila shërben si një orë qyteti. Vazhdojme viziten ne Agora qe ndodhet në këmbët veriperëndimore të Akropolit, dikur ishte një vendtakim i rëndësishëm për të gjithë qytetarët: administrativ, kulturor, politik, social. Me pas vizite ne Tempulli i Zeusit Olimpik, ndodhet rreth pesëqind metra në juglindje të Akropoli dhe ishte tempulli më i madh në Peloponez.

Harku monumental 20 metra larg tempullit të Zeusit. Nga pamja e jashtme, ai i ngjan Harkut të Triomfit të Romës dhe quhet Harku i Hadrianit. Kjo ndërtesë, unike në forcën dhe qëndrueshmërinë e saj, u ngrit si një portë që lidh qendrën e Athinës me rrethin e ri të qytetit.

Pas vizitave ne Parkun arkeologjik Akropoli, kohe e lire per dreke ose Shopping.

Dita e Tretë:

Mengjesi ne hotel.
Nisja drejt Shqiperise duke pershkruar qytetet e Patres dhe Janines. Ndalesa gjate rruges per pushime dhe dreken. 

Kalimi i kufirit ne piken doganore te Kakavijes. Mberritja ne Durres dhe Tirane ne darke.

Në pagesë përfshihen:

 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Transporti me automjet komod

Në pagesë nuk janë përfshirë:

 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Taksa lokale €1.5 per dhome hotel 3*
 • Taksa lokale €3 per dhome/nate hotel 4*

POLITIKAT E FEMIJEVE
Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:

 • 0-2.99 VJEC FALAS
  • 3-6.99 VJEC 50 % ZBRITJE
  • MBI 7 VJEC PAGESE E PLOTE