Tur Grup në Theth 2 Ditë
Tur Grup në Theth 2 Ditë
Tur Grup në Theth 2 Ditë
Tur Grup në Theth 2 Ditë
Tur Grup në Theth 2 Ditë
Tur Grup në Theth 2 Ditë
Tur Grup në Theth 2 Ditë
Tur Grup në Theth 2 Ditë
Tur Grup në Theth 2 Ditë
Tur Grup në Theth 2 Ditë €79
Tur Grup në Theth 2 Ditë
Tur Grup në Theth 2 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur Grup në Theth 2 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur Grup në Theth 2 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur Grup në Theth 2 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur Grup në Theth 2 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur Grup në Theth 2 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur Grup në Theth 2 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur Grup në Theth 2 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur Grup në Theth 2 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur Grup në Theth 2 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur Grup në Theth 2 Ditë €79
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur Grup në Theth 2 Ditë
 • Cargar imagen en el visor de la galería, Tur Grup në Theth 2 Ditë

Tur Grup në Theth 2 Ditë

Precio habitual
€0,00 EUR
Precio de venta
€0,00 EUR
Precio habitual
Agotado
Precio unitario
por 
Impuesto incluido. Los gastos de envío se calculan en la pantalla de pago.

Tur Grup në Theth 2 Ditë

Datat e nisjeve:

 • ► 08-09, 13-14, 15-16, 20-21, 22-23, 27-28, 29-30 Qershor
 • ► 05-06, 06-07, 12-13, 13-14,19-20, 20-21, 26-27, 27-28 Korrik
 • ► 02-03, 09-10, 10-11, 16-17, 17-18, 22-23, 23-24, 24-25, 29-30, 30-31 Gusht
 • ► 05-06, 07-08, 12-13, 14-15, 19-20, 21-22, 26-27, 28-29 Shtator

€85/personi, Akomodimi ne Bujtina Gerla dhome standarte

  Në çmim përfshihen:

  • Akomodimi në Bujtinë
  • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
  • Mëngjesi, dreka, darka
  • Transporti me automjet komod

  Ne cmim nuk perfshihen:

  • Bileta në Kullën e Ngujimit 150 leke
  • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
  • Hyrja në monumente dhe muzeume.
  • Vizita në Syrin e Kaltër me mjetet vendase 700L/p

  Day 1: Dita e pare

  Nisja nga Tirana ne oren 06:30 .
  Nisja nga Durresi ne oren 05:40. (Pagesë extra 5 euro/personi)

  (Per realizimin e transfertave nga Durresi duhet minimalisht 9 persona pjesemarres)

  Pushim per kafe gjate rruges. Ndalesa e radhes eshte ne Qafen e Thores rreth 40 minuta, ne lartesine 1630 m. ku kemi nje pamje panoramike te Alpeve Shqiptare. Mberrijme ne Theth. Kryejme akomodimin ne bujtine. Konsumimi i drekes ne restorantin e bujtines. Pas konsumimit te drekes behemi gati per te vizituar Syrin e Kalter dhe vaskat e Nderlysajt. Per te shkuar te Syri i Kalter perdoren automjete te zones e cila ka nje kosto extra prej 700 leke vajtje-ardhje deri ne Nderlysa. Me pas vazhdojme ecje me kembe per rreth 40 minuta. Pas vizites kthehemi per ne bujtine. Konsumimi i darkes ne restorantin e bujtines. Mbremje festive gjate qendrimit ne ambjentet e bujtines .

  Day 2: Dita e dyte

  Ora 8.00 – 9.00 mengjesi me produkte te fresketa vendi (buke, djathe, recel, mjalte, qumesht, caj,veze,etj.) Pas mengjesit zbresim ne lugine dhe vazhdojme ecjen paralel me lumin. Vizitojme kishen. Pas kishes zbresim tek lumi ku vizitojme Kullen e Ngujimit, ku jane pajtuar mbi 300 gjaqe, nga i gjithe bajraku i Shales. Vazhdojme ecjen drejt ujevares se Grunasit, e cila eshte një ndër bukuritë natyrore më të veçanta në alpet Shqiptare, shpallur monument natyre që mbrohet nga shteti. Ujëvara e Grunasit me trupin e saj te hollë me mbi 30 metër të larte së bashku me cirqet përreth dhe Mullirin e Blojës, formojne një nga vendet më interesante për t’u vizituar nga çdo turist që viziton Thethin. Ujëvara e Thethit ka si karakeristikë të veçantë faktin që uji i saj buron i gjithi nga një shkëmb dhe është ujë dëbore. Pushojme rreth 30 minuta per te shijuar pamjen ose per te bere foto. Me pas kthehemi per ne bujtine. Nisja drejt Shkodres rreth ores 13.00. Ndalese per pushim dhe dreken. Mberritja ne Tirane rreth ores 19.00-20.00

  Fundi i sherbimit tone!

  ►Sugjerohet te keni me vete :

  -Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, fruta te thata, cokollata.

  ►Shenim : 

  Nga fshati per te shkuar te ujevara e Grunasit zgjat 1 ore e 30 min  ecje ne kemb vajtje ardhje .

  Vajtja per  te syri i kalter behet me  automjetet e zones  duke qene se automjeti yne nuk mund te shkoje per arsye te terrenit te veshtire .

  Cmimi per te shkuar me automjet kushton 700 leke/personi vajtje-ardhje.

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-1.99 VJEC JANË FALAS
  • 2-5.99 VJEC PERFITON 15% ZBRITJE
  • MBI 6 VJEC PAGUAN SI I RRITUR