Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive à Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive à Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive à Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive à Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive à Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive à Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive à Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive à Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup, All Inclusive në Korfuz 3 Ditë

Tur Grup, All Inclusive à Korfuz 3 Ditë

Prix normal
€0,00 EUR
Prix réduit
€0,00 EUR
Prix normal
Épuisé
Prix unitaire
par 
Taxes incluses. Frais d'expédition calculés lors du paiement.

Tur Grup, All Inclusive à Korfuz 3 Ditë

Données et numéros : 03, 10, 17, 24, 26, 28 Nentor, fillon nga 119 € personne, Hôtel moi 4*

PROGRAMME :

Dita et Parë.

Nisja à Tirana në orën 22.00 të një nate më parë. Udhëtimi për në Igumenicë. Ndalesa të shkurtra gjatë udhëtimit. Kalimi i Qafë Botë/Mavrommati rreth orës 06h00. Igumenica është një qytet bregdetar në Veri të Greqisë dhe Porti Kryesor i Epirit dhe Thesprotisë dhe një nga portet më të mëdhenj për pasagjerë në Greqi, duke lidhur Veriun e Greqisë me Ishujt Jonianë dhe Italinë.
Udhëtimi me traite d'Igumenica à Korfuz. Lundrimi commence à partir de 1 heure et 45 minutes.
Transfert à Porti Korfuzit vers l'hôtel. Système d'hôtel. Tout compris à l'hôtel. Fjetje në Hôtel.

Dita et Dytë.

Hôtel tout compris
Vizitë në Korfuz.
- Kështjella e Vjetër është një kështjellë Veneciane në Korfuz që shtrihet në kepin ku u zhvillua qyteti i vjetër në periudhën bizantine.
- Sheshi Spianada është Monumenti më domethënës i qytetit, Thuhet se është sheshi më i madh në Ballkan. Francezët ishin ata që e kthyen Spanadën në nje shesh publicik.
- Pallati et St. Michael et St. George është një pallat, që ka shërbyer në origjinë si résidence et Komisionerit të la artë Britanik të Ishujve Jonianë. Vetëm nga jashtë.
- Listoni élégant pjesë e Spianada është shëtitorja më popullore de la zemra et jetës de la culture à Korfuz. Nën Harqet e Listonit sot ka kafene dhe restorante fine. Liston është ndërtuar nga Francezët më 1807 sipas shembullitë Rue de Rivoli à Paris.
- Kisha St. Spyridon është një Kishë Ortodokse ndërtuar më 1580. Mban relike të Shenjtorit St Spyridon. Eshtë kisha më famshme në Korfuz me Këmbanoren më të lartë në Ishujt Jonianë.
- Kështjella e Re e Korfuzit luajti një rol tëndësishëm për mbrojtjen e qytetit ndaj piratëve dhe armiqve gjatë Mesjetës. Et gjithë kështjella është një rrjet in ndërlikuar Galerish dhe Ndarjesh.
- Bashkia e Korfuzit ndodhet në një ndërtesë élégant të stilit vénitien, ndërtuar në fund të shekullit të 17-të. Në fillim ka shërbyer si club fisnikësh, më pas si Teatër dhe që nga 1903 si Bashki. Vetëm nga jashtë.
- Kanoni dhe Ishulli i Miut (Pontikonisi) është spoti më piktoresk i Korfuzit. Lart n'est pas en haut, nga ku mund të shikohet Ishulli Miut dhe Kisha e vogël e Panagia Vlaherna, et m'a aidé à me jeter dans le rrugicë të ngushtë.
- Pallati Achilleion është ndërtuar më 1890 ekskluzivisht për Perandoreshën e Austrisë, Elizabeth (sissy) Eshtë përdorur si résidence verore e Perandorit, që et emëroi Achillion, emri i heroit Grek. Pas vrasjes së tij, i është shitur Perandorit Gjerman.
Fjetje në Hôtel.

Dita et Tretë.

Tout compris à l'hôtel. Transfert des hôtels à Portin et Korfuzit. Lundrimi nga Korfuzi në Igumenicë. Lundrimi commence à partir de 1 heure et 45 minutes. Më të Mbrritur në Igumenicë, Nisja për në Shqipëri. Kalimi et Kufirit në Qafë Botë/Mavrommati Mbrritja në Tiranë vonë pasdite.

Kujdes :

Le 1er janvier 2018, l'hôtel et le bureau d'affaires ont ouvert leurs portes à Qëndrimi.
Client DUHET ta paguajnë direkt në Hotel.
Taksat janvier:
• Hôtel 5* : 4,00 € par dhomë në natë
• Hôtel 4* : 3,00 € par dhomë në natë
• Hôtel 3* : 1,50 € par dhomë në natë
• Hôtel 2* ou 1* : 0,50 € par personne në natë

Në pagesë përfshihen:
-Udhëtimi vajtje – ardhje me autobus dhe traget.
-Akomodimi në Alexandros 4*
-Tout compris pour vous et votre famille.
-Vizitë me Shoqërues Shqiptar ne qytetin e Korfuzit..