Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
  • Charger l'image dans la galerie, Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
  • Charger l'image dans la galerie, Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
  • Charger l'image dans la galerie, Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
  • Charger l'image dans la galerie, Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
  • Charger l'image dans la galerie, Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
  • Charger l'image dans la galerie, Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
  • Charger l'image dans la galerie, Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours
  • Charger l'image dans la galerie, Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours

Udhetim à Madrid et Barcelone 5 jours

Prix normal
€0,00 EUR
Prix réduit
€0,00 EUR
Prix normal
Épuisé
Prix unitaire
par 
Taxes incluses. Frais d'expédition calculés lors du paiement.

Udhëtim à Madrid et Barcelone 5 Ditë

Çmimi varjon sipas datave të udhëtimit .

PROGRAMME :

Dita et paré :

Fluturimi direkt Tiranë - Barcelone. Nisja à Tirana në orën 18h50. Le match s'est déroulé à Barcelone à 21h40. Transfert vers l'hôtel. Sistemimi fjetje në hôtel.

Dita et dyte :

Mëngjesi në hôtel. Paradite, voyez mon guide à l'emplacement des monuments de Barcelone, comme: Sheshi Espana, Kodra Monjuik, Stadiumet olimpike, Mirador de Colom, Bulevadi kryesor i Barcelones Las Ramblas, Barceloneta, Marina Olimpike, Sagrada Famiglia, Camp Nou, Gjatë pa mentionné, do të shëtisim në bulevardin më të të bukur të qytetit Passeig de Gracia. Vous avez acheté mon marché pour que vous puissiez acheter des objets d'architecture et vous avez trouvé la Casa Mila, l'hôtel Majestic, la Casa Batllo, la Casa Amatller, la Casa Lleo et Morera. Ne financez pas le boulevard Passeig de Gracia, où vous serez en mesure de vous déplacer, Plaça Catalunya, vendez votre statue et Cesk Macia. Do futemi në lagjen Gotike à Barcelone dhe fillimisht do të vizitojmë Pallatin e Muzikës Katalanase, jë vepër shumë e bukur e Louis Domenech i Montaner ndërsa më vonë do të shkojmë në sheshin Placita de la Seu ku gjendet Katedralja e Barcelonës e Shë n Eulalisë. Nisja për në Saragosa në gjatë pa mentionné. Mbrritje në Saragosa gjatë mbrëmjes. Fjetje në Hôtel.

Dita et tretë :

Mëngjesi në hôtel. Vizitë panoramike të një prej qyteteve më tëndësishme të Spanjës. Shëltitjen në këmbë do ta fillojmë de Parku Makanath, mais la lumière de l'Èbre et la lumière de kalojmë nëpërmjet urës monumentale Puente de Piedhra. Découvrez et partagez le jet de Sheshi Platha del Pilar avec la basilique et les jashtëzakonshtme et les maisons de Maries de Pilar et de la cathédrale et du Salvador à Saragosse, qui m'ont rendu visite à Saragosse. Më vonë do të vizitojmë Muzeun et Fransisko Goja. Më vonë do të dalim tek Paseo de Fernando de Catolico për të shkuar deri tek Parku kilometrik Grande Jose Antonio Labordeta. Në mesditë do të nisemi për në kryeqytetin e Spanjës, Madrid. Mbrritje në Madrid. Fillimisht do të shkojmë në sheshin Plaza de Toros, aty kuështë një nga arenat e Torreadorëve. Më pas do të shkojmë në Parkun El Retiro. Système d'hôtel Fjetje.

Dita et Katërt :

Mëngjesi në hôtel. Visualisez mon guide du bus në qytet. Eksploroni qytetin shumë faqesh të Madridit, me atraksionet, si: Rrugët e famshme të Gran Via dhe Kastejana, Sheshet Platha de Espanja, Puerta Del Sol dhe Puerta de Alkala, Platha de Oriente, Mayor, Puerta de la Operal, Ramales, Sakramaneto, dhe Sheshin Kolon. Vazhdohet vizita në Pallatin Mbretëror, indërtuar në një kështjelle të vjetër arabe dhe e ndjekur nga stili classique, italien. Pallati Mbretëror është një nga Pallatet më të ruajtur në Europë dhe i pasur në tapete, ouë dhe objekte të çmueshme. Vizita mbaron me një kalim pranë stadeit Santiago Bernabeu. Fjetje në hôtel.

Dite et peste :

Mëngjesi në Hottel. Nisja për në Toledo. Udhëtimi zgjat rreth 1 orë. Visites panoramiques et monuments du Qytetit : Cathédrale et Tolède, Fortesa Alcazar, Manastiri Saj Juan de los Reyes, Puerta Bisagra, Puente de San Martin, Mirador del Valle, Sinagoga Juderia, Muzeu El Greco. Nisja për në Aeroportin e Madridit. Fluturimi direkt Madrid - Tiranë. Nisja à Madridi në orën 21h50. Mbrritja à Tiranë à orën 01:05.

Fundi je le programme.

Në pagesën përfshihen :
1. L'itinéraire vajtje-ardhje me avion Tiranë - Barcelone ou Madrid - Tiranë.
2. Transfert au Shëtitjet vers l'autobus.
3. Akomodim n'hôtel pour 4 net, Fjetje 1 pays à Barcelone, 1 pays à Saragosa, 2 net à Madrid.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në (40x30x20cm). (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë :
1. Programme Gjithshka që nuk është përmendur në këtë.
2. Hyrjet në monument du musée.