Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 4 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 4 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 3 Ditë
Udhëtim në Athinë 4 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 4 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 4 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Athinë 4 Ditë

Udhëtim në Athinë 3 Ditë

Prix normal
€0,00 EUR
Prix réduit
€0,00 EUR
Prix normal
Épuisé
Prix unitaire
par 
Taxes incluses. Frais d'expédition calculés lors du paiement.

Udhëtim në Athinë 3 Ditë me Autobus

Données et programme : 10-12 & 27-29 Nëntor duke filluar nga €139 personi

PROGRAMME :

Dita et Parë :

►Nisja nga Tirana ne oren 23h00 (1 dite pour les dates se nisjes).
► Nisja nga Durresi ne oren 23h30 (1 dite pour les dates se nisjes)

Vazhdojme udhetimin drejt Athines nepermjet pikes kufitare Kakavije. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se procedurave d vazhdojme udhetimin drejt qytetit te Athines me ndalesa per pushim gjate rruges. Mberritja ne Athine pasdite. Vizite ne disa nga pikat kryesore ne afersi te quendres si Sheshin Sintagma , ndodhet ndërtesa e parlamentit. Fillimisht, et votre concept est de ne pas vous occuper ou de vous dire que vous êtes membre d'Otto et de Bavaris. Pour ne pas avoir grushti shteti en 1843, le nënshkrimit të një kushtetute të re, et vous êtes en train de révolutionner. Për nder të kësaj ngjarje, vendit iu dha emri Syntagma (Sheshi i Kushtetutës). Ndërtesa ishte fillimisht një symbole i monarkisë, dhe më pas - një symbole i demokracisë. dhe akomodimi ne hôtel ne mbremje. Kohe e lire per te konsumuar darken ne qytet.

Dita et Dytë :

Hôtel Mengjesi.

Pas encore, vous voyez : Parkun arkeologjik « Akropoli », et c'est là un modèle pour les gens et les gens qui ne savent pas ce qu'est Greqinë. Akropoli est en train de se rendre à Perikliut. Gjithashtu, nuk mund të mos vërehet teatri and mrekullueshëm muzikor - Odeoni teatri i cili mund të strehonte deri në pesë mijë spectatorë. Je ne vois pas Kullen et Erërave , një kullë tetëkëndëshe (tetë qoshet simbolizojnë tetë vorbulla), et cila shërben si një orë qyteti. Vazhdojme viziten ne Agora qe ndodhet në këmbët veriperëndimore të Akropolit, dikur ishte n jë vendtakim i rëndësishëm për të gjithë qytetarët : administratif, culturel, politique, social . Me pas vizite ne Tempulli i Zeusit Olimpik, ndodhet rreth pesëqind metra në juglindje të Akropoli dhe ishte tempulli më i madh në Peloponez.

Harku monumental de 20 mètres de large tempullit të Zeusit. Nga pamja e jashtme, et je ngjan Harkut të Triomfit të Romës du quhet Harku i Hadrianit . Kjo ndërtesë, contrairement à në forcer dhe qëndrueshmërinë e saj, vous ngrit si një portë që lidh qendrën e Athinës me rrethin e ri të qytetit.

Pas voir le Parkun arkeologjik Akropoli, kohe e lire per dreke ose Shopping.

Dita et Tretë :

Hôtel Mengjesi.
Nisja drejt Shqiperise duc pershkruar qytetet et Patres dhe Janines. Ndalesa gjate rruges per pushime dhe dreken.

Kalimi et kufirit ne piken doganore te Kakavijes. Mberritja ne Durres dhe Tirane ne darke.

Në pagesë përfshihen:

 • Akomodimi në hôtel 3* ou 4*
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Transportez-moi automatiquement Komod

Në pagesë nuk janë përfshirë :

 • Hyrjet n'est pas un monument du musée.
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Taksa lokale 1,5€ par hôtel dhome 3*
 • Taksa lokale 3€ par dhome/nate hôtel 4*

POLITIKAT ET FEMIJÈVE
Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:

 • 0-2.99 VJEC FALAS
  • 3-6,99 VJEC 50 % ZBRITJE
  • MBI 7 VJEC PAGES ET PLOTE