Tour à Catane de Palerme 4 Ditë
Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
Tour à Catane de Palerme 4 Ditë
Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
Tour à Catane de Palerme 4 Ditë
Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
 • Charger l'image dans la galerie, Tour à Catane de Palerme 4 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
 • Charger l'image dans la galerie, Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
 • Charger l'image dans la galerie, Tour à Catane de Palerme 4 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
 • Charger l'image dans la galerie, Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
 • Charger l'image dans la galerie, Tour à Catane de Palerme 4 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
 • Charger l'image dans la galerie, Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
 • Charger l'image dans la galerie, Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi
 • Charger l'image dans la galerie, Catania dhe Palermo 4 Dite Fillon nga 339 EUR Personi

Tour à Catane de Palerme 4 Ditë

Prix normal
€0,00 EUR
Prix réduit
€0,00 EUR
Prix normal
€0,00 EUR
Épuisé
Prix unitaire
par 
Taxes incluses. Frais d'expédition calculés lors du paiement.

Tour à Catane de Palerme 4 Ditë

Données et programme : 02 - 05 Nëntor remplissage nga €339 personi

Në pagesën përfshihen :
1. Udhëtimi vajtje-ardhje mon avion
2. Transfert vers le bus.
3. Hôtel Akomodim në.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm.
(Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë :
1. Programme Gjithshka që nuk është përmendur në këtë.
2. Hyrjet në monument du musée.

Programmes :

Dita e Parë : Fluturimi Tiranë - Catane. Nisja à Tirana në orën 08.10. Mbrritja à Catane à orën 09.40. Transferimi për në Catane. Visites et monuments sacrés à Catane : Piazza del Duomo, Cathédrale et Catane, Via Etnea, Piazza Dell Univerista, Porta Garibaldi, Via Crociferi me 4 Kishat, Kalaja Ursino. Vazhdimi Udhetimit pour Taormina. Visitez Taormina : Piazza Duomo, Kisha San Giusepe, Palazzo Carvaja Corso Umberto, Piazza IX Aprile, Katedralja San Nicola, Kisha Madonna della Rocca. Vazhdimi Udhëtimit pour Messine. Visites et monuments de tous les lieux : Cathédrale de Messines, Piazza Duomo, Kulla Këmbanës, Kisha Annunziata dei Catalani, Zona Falcata, Fontana di Nettune, Kisha et Krishtit Mbret. Vazhdimi Udhëtimit pour Cefalu. Visites à Cafalu : Katedralja Cefalu, La Rocca, Lungomare. Vazhdon Udhëtimi pour Palerme. Système de Fjetje në Hôtel.

Dita e Dytë : Mëngjes në Hôtel. Visites et monuments historiques à Palerme : Piazza Belini, Piazza Pretoria, Chiesa San Katerina, Pallati Norman, Kisha San Giovanni, Katedralja Palermo, Teatri Massimo. Nisja për në Erice. Vizitohet Fshati karakteristik dhe Kalaja. Vazhdimi Udhëtimit pour në Trapani. Visites à Trapani : Kulla Ligny, Katedraljae Trapanit, Fontana Saturn, Kisha et Purgatorio. Vazhdimi Udhëtimit pour në Marsala. Visites à Marsala : Catedralja Marsala, Porta Garibaldi, Piazza della Republica, Palazzo VII Aprile, Kisha e Purgatorio, Lungomare. Vazhdon Udhëtimi për në Agrigente. Visites à Agrigente : Rruga Atenea, Castello di Agrigento, Teatro Pirandelo .Pallati Episcopal, Katedralja San Gerlando. Système de Fjetje në Hôtel.

Dita e Tretë : Mëngjes në Hôtel. Nisja për në Ragusa. Visite à Raguse : Katedralja San Giorgio. Vazhdimi Udhëtimit pour në Modica. Visites à Modica : Corso Umberto me Kishat Kalaja Modica, Pizzo Belvedere, Teatri Garibaldi, Pallati Mercedari. Vazhdon Udhëtimi pour në Noto. Visitez Noto: Katedralja San Nicola, Kisha Santa Chiara, Palazzo Nicolaci, Fontana d'Ercole. Vazhdon Udhëtimi pour Syracuse. Visites à Syracuse : Qyteti Vjetër sur Ishulli Ortigia, Tempulli Apollo, Castello Maniace, Fontana Arethusa, Piazza Duomo, Fontana Diana. Système de Fjetje në Hôtel.

Dita et Katërt : Transfert vers l'aéroport de Catane. Nisja à Catania në orën 16.45. Mbrritja në Tiranë në orën 18.10.

Kujdes :
Le programme ne commence pas à démarrer le programme Udhëtimet du Ndalesat. Por nëse do ketë vonesa në trafik apo vonesa të shkaktuara nga qëndrimi and gjatë në një ndalesë, mund të mos behen të gjithë ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesë ligjore në orarin e punës.

Fundi je le programme.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review