Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit
 • Charger l'image dans la galerie, Tur Grup dans Theth 2 dit

Tur Grup dans Theth 2 dit

Prix normal
€28,00 EUR
Prix réduit
€28,00 EUR
Prix normal
Épuisé
Prix unitaire
par 
Taxes incluses. Frais d'expédition calculés lors du paiement.

Tur Grup dans Theth 2 dit

Données et détails :

 • ►TETOR : 21-22, 28-29
 • ►NENTEUR : 04-05, 11-12, 18-19, 25-26, 28-29 0-21, 23-24, 27-28.
 • *Akomodimi ne Logu i Harushave fillon nga 79 €
 • *Akomodimi ne Shtepize Druru fillon nga 95 €

  Në çmim përfshihen :

  • Akomodimi 1 pays
  • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
  • Mëngjesi, Dreka, Darka
  • Transportez-moi automatiquement Komod

  Ne cmim nuk perfshihen :

  • Bileta në Kullën et Ngujimit 100 leke
  • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
  • Hyrja n'est pas un monument du musée.
  • Vizita në Syrin e Kaltër me mjetet vendase 700L/p

  Jour 1 : Dita e pare

  Nisja nga Tirana ne oren 06h00 .
  Nisja nga Durresi ne oren 05h30. (Pagesë supplémentaires 5 euros /personne)

  Pushim kafeje rruges. Ndalesa e radhes este ne Qafen e Thores rreth 40 minutes, ne lartesine 1630 m. ku kemi nje pamje panoramike te Alpeve Shqiptare. Mberrijme ne Theth. Kryejme akomodimin ne bujtine. Konsumimi i drekes ne restorantin e bujtines. Pas konsumimit te drekes behemi gati pour te vizituar Syrin e Kalter dhe vaskat e Nderlysajt. Pour que la Syrie et Kalter perdent automatiquement vos zones et que vous ayez un coût supplémentaire de 700 leke vajtje-ardhje deri ne Nderlysa. Je ne vais pas me faire écouter pendant 40 minutes. Pas vizites kthehemi per ne bujtine. Konsumimi i darkes ne restorantin e bujtines. Mbremje festive gjate qendrimit ne ambjentet e bujtines .

  Jour 2 : Dita e dyte

  Aujourd'hui, de 8h00 à 9h00, je produkte te fresketa vendi (buke, djathe, recel, mjalte, qumesht, caj,veze,etj.) Pas mengjesit z bresim ne lugine dhe vazhdojme ecjen parallèle me lumin. Vizitojme Kishen. Pas kishes zbresim tek lumi ku vizitojme Kullen et Ngujimit, ku jane pajtuar mbi 300 gjaqe, nga i gjithe bajraku i Shales. Vazhdojme ecjen drejt ujevares se Grunasit, et cila eshte një ndër bukuritë natyrore më të veçanta në alpet Shqiptare, shpallur monument natyre që mbrohet nga shteti. Ujëvara et Grunasit me trupin et saj te hollë me mibi 30 mètres të larte së bashku me cirqet përreth dhe Mullirin e Blojës, formojne një nga vendet më interesante për votre visite touristique që visite Thethin. Ujëvara et Thethit ka si karakeristikë të veçantë faktin që uji and saj buron i gjithi nga një shkëmb dhe është ujë dëbore. Pushojme rreth 30 minuta per te shijuar pamjen ose per te bere photo. Me pas kthehemi per ne bujtine. Nisja drejt Shkodres rreth minerais 13h00. Ndalese per pushim dhe dreken. Mberritja ne Tirane rreth minerais 19h00-20h00

  Fundi je sherbimit ton!

  ►Sugjerohet te keni me vete :

  -Veshje Sportive, Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Litre, rroba pambuku per nderrese, fruta te thata, cokollata.

  ►Shenim :

  Nga fshati per te shkuar te ujevara e Grunasit zgjat 1 ore e 30 min ecje ne kemb vajtje ardhje .

  Vajtja per te Syrie i kalter behet me automjetet e zones duke qene se automjeti yne nuk mund te shkoje per arsye te terrenit te veshtire.

  Cmimi per te shkuar me automjet kushton 700 leke/personi vajtje-ardhje.

  POLITIKAT ET FEMIJÈVE
  • 0-1,99 VJEC JANË FALAS
  • 2-5.99 VJEC PERFITON 15% ZBRITJE
  • MBI 6 VJEC PAGUAN SI I RRITUR