Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë

Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë

Prix normal
€0,00 EUR
Prix réduit
€0,00 EUR
Prix normal
Épuisé
Prix unitaire
par 
Taxes incluses. Frais d'expédition calculés lors du paiement.

Udhëtim në Kryeqytetet Skandinave 5 Ditë

Données et programme 04 - 08 Prill, fillon nga 549 € par personne

PROGRAMME :

Dita e Parë : Fluturimi direkt Tiranë - Malmö. Nisja à Tirana në orën 18h40. Arrivée à l'aéroport de Malmos à 21h30. Transfert à Malmö. Sistemimi dhe fjetja në hôtel.

Dita e Dytë : Mëngjesi në hôtel. Vizitë e Monumenteve Kryesore te Malmos rreth 2 orë. Vazhdimi udhëtmit për në Copenhague. Udhëtmi zgjat 1 orë. Visites et monuments de la Copenhague: Cathédrale et Copenhague, de l'université de Copenhague et du Rundetaarn, Sheshi kryesor Radhusplatse, de la bashkia, Pallati Kristianborg, et des parlements actuels de Denez, Pallati Rosenborg, Sheshi qënd pour Amalienborg, je t'en prie pallati actuel de Monarkisë Daneze, Kisha et Frederikut, Shatërvani Gefion, ainsi que Sirena et Vogël et Hans Peter Andersen. Vizita mbyllet në Nyhavn, si elle n'a pas fondé la tek fabrika Calsberg. Vazhdon udhëtimi për në Helsingor, ku është dhe Kështjella në të cilën zhvillohen ngjarjet et veprës së Shekspirit, Hamleti. Ndalesë dhe vizitë rreth 1 orë. Vazhdimi udhëtmit me traget për në Helsinborg. Ndalesë dhe Vizitë e shkurtër në Monumentet e Helsingborgut : Bashkia e qytetit, sheshi qendror Stortorget, Kështjella Kärnan. Vazhdon udhëtimi pour Göteborg. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Système de Fjetje në Hôtel.

Dita et Tretë : Mëngjesi në Hôtel. Visitez le Monument de Kryesore au Gotenborgut : Sheshi et Gustav Adolf avec la Bachkia et le qytetit, les qyteti et les touristes du Domkyrkan, Kopshti mbretëror Kungsparken, Lagjja et vjeter et ndëtuar de Hollandezet, « Haga », Sheshi Götaplatsen, pour vous donner ce prix institutioneve kryesore kulturore Le Gotenborgut de Qendra më et ma famille partent en Skandinavisë, Nordstan. Vazhdon udhëtimi pour Oslo. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Pushime të shkurtra gjatë udhëtimit. Mbërritja à Oslo. Visitez et visitez le monument d'Oslo : Kështjella Akershus, kështjella mesjetare et qytetit de la Bachkia et qytetit « Rathuset », qui vit jepet çmimi et Nobel pour paqe, qui vazhdojmë me bulevardin qëndror à Oslo Karl Johan Gate avec le Teatri Kombëtar d'Oslo , Parlements i Norvegjisë si le Pallati mbretëror i Monarkut Norvegjez, Parku me sculptura të Gustav Vigeland, Parku i jashtëzakonshëm "Frogner", pista e skive Holmenkollen. Sistemimi dhe fjetja në hôtel.

Dita et Katërt : Mëngjesi në Hôtel. Nisja për në Orebro. Udhëtimi zgjat rreth 4 orë. Ndalesë dhe vizitë rreth 2 orë në Orebro. Vazhdon udhetimi pour Stockholm. Udhëtimi zgjat rreth3 orë. Sistemimi dhe fjetje në hôtel.

Dita e Pestë : Mëngjesi në hôtel. Découvrez le panorama des monuments et de Stockholm : Pallati Drottingholmen ku do të vizitohen edhe kopshtet e mrekullueshme tij, Bashkia e qytetit kuçdo vit mbahet ceremonia et nderimit të laureantëve te cmimeve Nobel nga Mbretëria Suèdeze, Qyteti i vjetër si dhe ishull je veux Gamla Stan ku gjenden Pallati je vjetër mbretëror, sheshi qendror i qytetit dhe me i bukuri Stortoget ku gjendet edhe Akademia Suèdeze si dhe Muzeu in Nobelit. Transfert vers l'aéroport de Stockholm, Skavsta . Fluturimi direkt Stockholm - Tiranë. Nisja në orën 21.15. Mbrritje në orën 00:10.

Fundi je le programme.

Në pagesën përfshihen :

1. Voyagez avec mon avion Direkt Tiranë - Malmö et Kthimi avec mon avion Stockholm - Tiranë.
2. Transfert à l'aéroport et à l'hôtel des voyageurs
3. Fjetje 1 pays à Stokholm, 1 pays à Malmo, 1 pays à Oslo 1 pays à Göteborg.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Guide de vente pour visualiser le programme Sipas.
7. Lejohet të merret në avion vetëm një çantë me përmasa deri në (40x20x20cm)cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa ka shpenzime të mëdha ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë :
1. Programme Gjithshka që nuk është përmendur në këtë.
2. Hyrjet në monument du musée.