Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë
  • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë

Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë

Prix normal
€0,00 EUR
Prix réduit
€0,00 EUR
Prix normal
Épuisé
Prix unitaire
par 
Taxes incluses. Frais d'expédition calculés lors du paiement.

Udhëtim në Napoli Sorrento Salerno 4 Ditë

Données et programme : 10 - 13 personnes 319 € par personne

Në pagesë përfshihen:
1. Fluturimi me avion Tiranë - Bari - Tiranë
1. Udhëtimi me traget Sorrente - Kapri.
2. Transfert vers le bus.
3. Akomodim në Hotel, 1 pays à Salerne, 1 pays à Sorrente et 1 pays à Naples
4. Mëngjeset në Hôtel.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë :
1. Programme Gjithshka që nuk është përmendur në këtë.
2. Hyrjet në monument du musée.
Shenim :
Le jour est le 6, 13 du 20 janvier à Fluturim Tiranë - Naples - Tiranë.
DETAJET ET TURIT

Dita et Parë : Fluturimi nga Tirana për në Bari. Nisja në orën 11.15. Mbrritja në Bari në orën 12.15. Transfert pour Naples. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Mbrritja à Naples. Les panoramas des monuments de la ville sont nombreux, avec des vues : Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo, etc. Mbrritja à Naples. Système de Fjetje në Hôtel.

Dita et Dytë : Mëngjesi në Hôtel. Transfert vers le port. Nisja me traget për në Ishullin Kapri. Les vues panoramiques d'Ishull, avec des vues : Vila Jovis, Kisha Santa Maria, Fari, Vila San Mikele, Kisha et San Michele Arcangelo. Kthimi me traite à Sorrente. Système de Fjetje në Hôtel.

Dita et Tretë : Mëngjesi në Hôtel. Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Bazilika Sant Antonio etj. Nisja për në Positano me Autobus. Mbrritja sipër Positanos. (Kujdes, Autobuzi nuk lejohet të zbresë në qendër, Zbritja bëhet në këmbë.) Shëtitje në Positano, ku vizitohen: Kisha Santa Maria Assunta dhe Porti. Nisja per ne Amalfi m'anije. Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso, etj. Vazhdohet Udhëtimi për në Salerno me Autobus. Mbrritja në Salerno: shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Kështjella Arecchi, Katedralja Salernos, Kopshtet Minerva, Katedralja Salernos, Shëtitorja, etj. Système de Fjetje në Hôtel.

Dita et Katërt : Mëngjesi në Hôtel. Place de Salerne. Vers 11h30, transfert vers l'aéroport et Barit. Fluturimi Bari - Tirana. Nisja nga Bari në orën 18h20. Mbrritja në Tiranë në orën 19.15


Itinéraires et déplacements :

Tirane - Naples
10h55 - 12h15

Naples - Tirane
12h50 - 14h05

Programi do te pershtatet dhe do te zhvillohet sipas itinerarit nga Naples.

Kujdes :
1. Oraret e nisjes dhe mbrritjes mund të ndryshojnë nga Kompania Ajrore, por në çdo rast programi do zbatohet i plotë me korigjime dhe spostimet e nevojshme.
2. Un programme qui ne démarre pas le programme Udhëtimet du Ndalesat. Por nëse do ketë vonesa në trafik apo vonesa të shkaktuara nga qëndrimi and gjatë në një ndalesë, mund të mos behen të gjithë ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesë ligjore në orarin e punës.
3. Programme Ky është Ekonomik. L'hôtel est le plus près de chez vous. Informohuni paraprakisht për emrat e Hoteleve gjatë turit. Ne si Operator perpiqemi që Hotelet të zgjidhen sa më të përshtatshëm.