Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
Udhëtim në Stamboll Me Air Albanie 3 Ditë
Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Stamboll Me Air Albanie 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë
 • Charger l'image dans la galerie, Udhëtim në Stamboll Me Air Albania 3 Ditë

Udhëtim në Stamboll Me Air Albanie 3 Ditë

Prix normal
€0,00 EUR
Prix réduit
€0,00 EUR
Prix normal
Épuisé
Prix unitaire
par 
Taxes incluses. Frais d'expédition calculés lors du paiement.

Udhëtim në Stamboll Me Air Albanie 3 Ditë

Nisjet në Tetor & Nëntor - 4 herë në javë!

Për rezervimet në moment të fundit, çmimi mund të ndryshoj!

Në pagesë përfshihen:

-Bileta e avionit vajtje – ardhje. (Bagazhe të plota 30 kg + bagazh dore).
-Akomodimi në hôtel në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
-Transfert Aéroport – Hôtel – Aéroport

  Në pagesë nuk përfshihen:

  - Programme Gjithshka që nuk është përmendur në këtë
  - Siguracióni në Udhëtim
  - Hyrjet në Monumente dhe Muzeume
  - Taksa e qytetit të Stambollit, 1,5 euro par personne par personne.

   OPSIONNEL :

   1. Je vous offre un prix Bosfor 1,5 – 2 ou pour l'Europe et l'argent 10 €.
   2. Commandez moi Shfaqje du Darkë 40 €, përfshin : Transporti vajtje ardhje nga Hoteli, Shfaqje me Kërcimtarë du DJ, Darkë Speciale, Je jo alkoolike pa kufizim. Il faut 3 heures.
   3. Vizitë në Aquarium 25 €.
   4. Vizitë në muzeun Panorama 20 €.

    *KUJDES :

    1. *Dhomat do merrem mbas minerais 12h00. Nese dikush deshiron qe dhomen ta marr sapo te mberrijne, atehere here do i duhet te paguaj pagese extra for early check-in.

    Dita et Parë :

    Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të het 2 orë para nisjesë së avionit.
    Fluturimi për në Stamboll.
    Nisja me Shoqëruesin për në Pazarin et Vjetër Kapali Carchi.
    Pazari et Vjetër Kapali Carshi është një nga tregjet e mbulura më të mëdha në botë. Ka 61 rrugë të mbuluara dhe mbi 4 mijë dyqane në një zone prej 30.700 m2 dhe që tërheq rreth 250 mijë deri 400 mijë vizitorë në ditë.
    Hyrja Falas – Qëndimi rreth 2 orë.
    Pas de visite à Pazar, je prends un autobus pour Dolma Bahce.
    Pallati Dolma Bahce, de Sarajet Verore à Sulltanit, de Pallati et Kopshteve à Mbushura është ndërtuar ndërmjet viteve 1843 – 1856 dhe ka kushtuar rreth 35 tonnes ar e barabartë me rreth1.5 miliard USD. Un ndërtua nga Sulltani I 31 I Perandorisë Otomane Abdulmecid I për të kaluar luksin dhe komfortin e asaj kohe që kishin mbretëritë në Europë.
    Qëndrimi 1 orë.
    Vazhdon vizita à Qendrën et Stabollit, à Sheshin Taksim.
    Sheshi Taksim, qui vend des produits européens à Stambollit, est un restaurant familial qui s'occupe de l'hôtel. Considérez si Zemra et Stambollit sont modernes, je vous conseille de vous rendre au métro de Stambollit. Këtu ndodhet dhe Monumenti i Republikës.
    Pas vu, kthimi dhe Sistemimi në Hotel, Sistemimi në Hotel.
    Hôtel Kthimi në.
    Fjetje në Hôtel.

    Dita et Dytë :

    Mëngjesi në Hôtel.
    Nisja me Autobus për në Akuarium.
    Akuariumi et Stambollit është ont eu lieu en avril 2011 et ils m'ont donné des idées pour les choses, les shumëllojshmëria et spécifiquement leur activité.
    Hyrja 25 euros – Qëndrimi 2 orë.
    Vazhdohet në Top Kapi, Sarajet Dimërore të Sulltanit.
    Pallati Topkapı në shekujt 15 dhe 16 ka shërbyer si vendbanimi kryesor de la selia administrative e sulltanëve osmanë. Ndërttimi et l'urdhëruar de Sulltan Mehmet Pushtuesi, en 1459, n'ont pas pu pushtimit të Kostandinopojës. Topkapı a rempli le quajt "Pallati i Ri" (Yeni Saray) pour voir "Pallati i Vjetër" (Eski Saray) à Sheshin Beyazıt. Des composants et des solutions peuvent être utilisés pour obtenir du kryesore et le shumë ndërtesa më të vogla. Anëtarët femra të familjes së Sulltanit jetonin dans le harem dhe zyrtarët kryesorë të shtetit, përfshirë Vezirin e Madh, zhvillonin takime në ndërtesën e Këshillit Perandorak.
    Qëndrimi 2 orë.
    Vazhdon Vizita në Xhaminë Blu.
    Xhamia Sulltan Ahmet, et njohur gjithashtu si Xhamia Blu, projette le Arkitekt Shqiptar Sinani është xhami et l'époque Osmane ndërtuar midis 1609 à 1616 gjatë sundimit d'Ahmet I. Xhamia Blu combine des éléments bizantins de Shën Sofisë fqinje mon architecture traditionnelle islamique et la réflexion sur ton jet xhamia e fundit e madhe e periudhës klasike.
    Hyrja Falas – Qëndrimi 30 minutes
    Vazhdon Vizita në Shën Sofi Sofi – Sainte-Sophie
    Hagia Sophia, zyrtarisht Xhamia e Madhe e Hagia Sophia dhe më parë Kisha e Shën Sofisë, është ndërtuar në vitin 537 si katedrale patriarkale e kryeqytetit perandorak të Kostandinopojës, ishte kisha më e madhe e krishterë e Perandorisë Romake Lindore (Perandoria Bizantin) dhe Kisha Ortodokse Lindore, përveç gjatë Perandorisë Latine nga 1204 deri në 1261, kur u be katedralja katolike romake e qytetit. En 1453, pas Rënies së Konstandinopojës në Perandorinë Osmane, ajo u shndërrua në një xhami. Në vitin 1935 Republika laike Turke et themeloi atë si një muze. Në vitin 2020, ajo u rihap si xhami.
    Hyrja Falas – Qëndrimi 30 minutes
    Vazhdon Vizita dans l'hippodrome
    Hipodromi et Kostandinopojës sont des sports de shoqërore et Kostandinopojës, kryeqyteti et Perandorisë Bizantine. Donc, je vous ai dit Emrin Sultanahmet Meydani, je dis que les structures originales du projet sont fragmentées.
    Hôtel Kthimi në.
    Në mbrëmje, Nisja për në Kroçiere për Shëtitje në Bosfor gjatë Natës, Darkë me Pije pa limit dhe Shfaqje Tradicionale dhe Moderne Turke.
    Hyrja 40 euros – Qëndrimi 3 orë.
    Hôtel à Kthimi në
    Fjejte në hôtel.

    Dita et Tretë :

    Mëngjesi në Hôtel.
    Paradite të lire.
    Pasdite, Nisja pë në Eminoy, stacioni et anijeve dhe jahteve për në Bosfor.
    Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa.
    Hyrja 10 Euro - Qëndrimi 2 orë
    Vazhdon udhëtimi për në Qendrën Tregtare.
    Të lirë në Qendrën Tregare.
    Transfert vers l'aéroport.
    Fluturimi për në Tiranë.

    Kujdes :
    Vous avez un client qui vous a aidé en Turquie et vous avez un passeport pour 6 fois le duc remplissez-le et parez-vous à Stamboll.

    Taksa e qytetit nuk është e përfshirë. Clientèle et paguajnë në réception. Vlera është 1,5 euro par personne par natë.

    PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.