Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
  • Load image into Gallery viewer, Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
  • Load image into Gallery viewer, Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
  • Load image into Gallery viewer, Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
  • Load image into Gallery viewer, Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
  • Load image into Gallery viewer, Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
  • Load image into Gallery viewer, Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
  • Load image into Gallery viewer, Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
  • Load image into Gallery viewer, Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
  • Load image into Gallery viewer, Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë
  • Load image into Gallery viewer, Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë

Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë

Regular price
€0,00 EUR
Sale price
€0,00 EUR
Regular price
Sold out
Unit price
per 
Total Price, Taxes Included. Instant Confirmation. No Shipping Costs.

Udhëtim në Bukuresht dhe Brasov 4 Ditë

PROGRAMI:

Dita e Parë. Fluturimi Direkt Tiranë - Bukuresht. Nisja më 21:20 - Mberritje në Bukursht më 23.45. Transfertë për në Brasov. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Mbrritje në Brasov. Sistemimi dhe  Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë. Mëngjesi në hotel. Brașov, i rrethuar nga Malet Karpate, i njohur për Muret Saksone nga Mesjeta. Vizitë e Monumneteve  krysore: Kisha Gotike e Zezë, Rrugica e ngushtë Rope Street - Strada Sforii, Poarta Ecaterinei, Kisha Biserica Sfântul Nicolae.
Vazhdon udhëtimi drejt Keshtjellës Bran, e famshme pë Legjendën me Vampirë të Kontit Vlad Tepes, i njohur si Dracula.  

Vazhdon Udhetimi drejt Keshtjellës Peles. e Rilindjes së Re, ndërtuar nga Mbreti Carol I.
Vazhdon Udhëtimi drejt Manastirit Snagov, ku mendohet se është varrosur Dracula.

Vazhdon Udhëtimi për në Bukuresht. Sistemimi dhe  Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë. Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike e Bukureshtit: Holli Romanian Athenaeum, Pallati Mbretëror Palatul Regal, Statuja Ecvestra a Lui Carol I, Sheshi Piaka Revolukiei, Bulevardi Calea Victoriei, Rruga Pasajul Macca-Vilacrosse, Manastiri Stavropoleos, Pallati Parlamentit. Harku i Triumfit, Muzeumi Village, Sheshi Victoriei, Sheshi Revolucionit, Statujen e Naim Frasheri, Oborri dhe Kisha Princely. Vizite tek Hotel Continental ku Ismail Qemali bashke me patriotet e tjere kane hartuar deklaraten e pavaresise se Shqiperise. Shëtitje tek Pedonalja e famshme Liskano e mbushur me bare dhe restorantet me te populluara te Bukureshtit, Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt. Mëngjesi në hotel. Vizite tek Piata Uniiri me shatervanet - qendra tregtare me te njejtin emer Uniiri Shopping Mall. Transfertë për në Aeroportin e Bukureshtit. Fluturimi për në Tiranë. Nisja më 14.10- Mbrritje më 14.40. 

Pagesa përfshin:

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus,
3. Akomodim në hotel me 3 yje,
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit,
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 20x 23cm.
(Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
(Nuk përfshihen bagazhe extra në çmim)

Shenim: Itinerari i udhetimit me nisje ne daten 18 Janar eshte si me poshte:

Tirana – Bucharest
15:15 - 17:40

Bucharest – Tirana
13:05 - 13:35

Kujdes:
1. Oraret e nisjes dhe mberritjes mund të ndryshojnë nga Kompania Ajrore, por në çdo rast programi do zbatohet i plotë me korigjime dhe spostimet e nevojshme.
2. Në Program janë parashikuar në detaje Udhëtimet dhe Ndalesat. Por nëse do ketë vonesa në trafik apo vonesa të shkaktuara nga qëndrimi i gjatë në një ndalesë, mund të mos bëhen të gjithë ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesë ligjore në orarin e punës.
3. Ky program është Ekonomik. Hotelet mund të mos jenë në qendër. Informohuni paraprakisht për emrat e Hoteleve gjatë turit. Ne si Operator përpiqemi që Hotelet të zgjidhen sa më të përshtatshëm.