Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
 • Load image into Gallery viewer, Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
 • Load image into Gallery viewer, Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
 • Load image into Gallery viewer, Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
 • Load image into Gallery viewer, Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
 • Load image into Gallery viewer, Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
 • Load image into Gallery viewer, Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
 • Load image into Gallery viewer, Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
 • Load image into Gallery viewer, Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi
 • Load image into Gallery viewer, Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi

Udhetim në Dubai, 5 Dite, Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi

Regular price
€998,00 EUR
Sale price
€998,00 EUR
Regular price
€1.077,00 EUR
Sold out
Unit price
per 
Total price / Çmimi total. Instant Confirmation - Sales Tax Included! / Konfirmim i menjëhershëm.

Udhëtim në Dubai, 5 Ditë – Park Regis Kris Kin Hotel 5* Fillon nga €499 Personi

Datat e programit: 

 • ► 11, 18, 25 Shkurt €499 Personi
 • ► 04, 11, 18, 25 Mars €499 Personi
 • ► 3, 10. 17, 24 Prill €499 Personi
 • ► 01, 08 Maj €499 Personi

Të Përfshira: 

 • ► Fluturimi dhe taksat aeroportuale.
 • ► Akomodimi 1 natë në Abu Dhabi dhe 3/4 netë në Dubai.
 • ► Akomodimi në hotele me mëngjes të përfshirë.
 • ►  gjitha transfertat sipas programit.
 • ► City tour Dubai +  Abu Dhabi me guidë lokale.
 • ► Guidë profesionale shoqërues Shqiptar.
 • ► Bagazhi i përfshirë - çante shpine.

Të Papërfshira: 

 • ► Vaktet e papërmendura në program.
 • ► Viza - 89 Euro
 •  Safari tour në mëngjes - 50 Euro
 •  Dubai Frame -45 euro
 •  Ngjitje Burj Khalifa - 65 Euro
 •  Xhiro me yacht-60 Euro
 •  Miracle garden + transfert -55 Euro
 •  Miracle Garden + Global Village -60 Euro
 •  Darkë me pamje nga shatërvani (Dubai Fauntain).
 •  Bagazhet ekstra.

Dita 01: Udhetimi Tirane – Abu Dhabi (Fluturimi direkt me Wizz Air)

Nisja nga Tirana ne 17:25 dhe mberritja ne Abu Dhabi ne 01:35.
Numri i Fluturimit : SW7092
Transferta dhe akomodimi ne hotel Grand Millennium Al Wahda ne Abu Dhabi me mengjes te perfshire.

Dita 02: Abu Dhabi City Tour (Turi i qytetit te Abu Dhabit)

Abu Dhabi – Njihet ndryshe si ”Manhatani i Arabise” per shkak te gradacelave ultra moderne. Kryeqyteti i Emirateve te Bashkuara Arabe, shtrihet ne nje ishull ne forme T-je, prane gjirit te Persise. Aty do te kemi mundesi per te vizituar vendet e mrekullueshme si Xhamine “Sheikh Zayed”, nje kryeveper e arkitektures neo-islamike si edhe nje nga xhamite me te bukura ne te gjithe boten. Xhamia ka mbi 1.000 shtylla ne zonat e saj e jashtme te cilat jane te veshura me me shume se 20.000 panele mermeri me gure gjysme te çmuar, duke perfshire guaskat, perlat etj. Vizita e kesaj xhamie eshte nje pervoje vertete e paharrueshme.

Vizita vazhdon duke pare “Pallatin e Emirateve” shume luksoz, i cili ndodhet ne vendin e tij mbreselenes. Me pas do te vizitojme Heritage Village, Marina Mall si edhe ishullin “Saadyat” i cili ofron nje pasqyre te vertete ne zhvillimin e qytetitme te pasur te botes. Ne vazhdim vizitojme edhe ishullin "Yas" ne te cilin ndodhet kompleksi "Ferrari World" dhe pista e garave te "Formula 1" - Pas perfundimit te programit, kthimi ne Dubai.

Sistemimi dhe fjetje ne Hotel Park Regis Dubai me mengjes.

Dita 03: Dubai City tour (Turi i qytetit te Dubait)
Fillimisht do t'i drejtohemi Xhamise Jumeriah (e cila eshte nje nga xhamite me te bukura ne Dubai). Me pas vazhdojme ne rrugen e famshme Sheikh Zayed (cilesuar edhe si arteria kryesore e qytetit). Gjate kesaj rruge do te kalojme ne Zonen e Biznesit (e mbushur me godina vertete unike) si psh Emirates Tower dhe Qendra e Tregetise Boterore. Gjithcka duket ne harmoni te plote dhe ky program do te vazhdoje te na tregoje mrekulli te tilla si: Burj Kalifa e cila eshte ndertesa me e larte ne bote 818 m, dhe prane saj ndodhet Dubai Mall, qe eshte Qendra Tregtare me e madhe ne bote. Vazhdojme viziten tone ne brendesi te Palmes Jumeirah, e cila eshte nje arkitekture shume e vecante e ndertuar totalisht mbi uje. Aty do kemi mundesi te shohim Hotelin luksoz Atlantis The Palm dhe mundesi per foto panoramike. Me pas do te vizitojme hotelin Burj Al Arab, i cili eshte hoteli i vetem ne bote me 7*. Mundesi per kohe te lire ne Pazarin e Erzave dhe Frutave te thata duke perfundur programin tone ne zonen e famshme Dubai Gold Souk, e cila per nga vete emri eshte zona me e njohur e Argjendarise ne Lindjen e Mesme. Vazhdojme me Dubai Marina qe eshte edhe shetitorja me e njohur ne Dubai ku mund te shohim edhe Klubin e Jahteve . Kohe e lire per dreken dheme pas akomodimi ne hotel.

Optional:

Burj Khalifa - 65 EUR per person.
Dubai Fountain Show - 59 EUR per person

Dita 04: Free day (Dite e lire)

Opsionale: Safari ne shkretetire - 50 Euro

Largohuni per pak nga jeta e ngarkuar e qytetit dhe shijoni shkelqimin e shkretetires se Dubait me turneun tone te safarit ne shkretetire ne mbremje. Zgjedhim mbasditen pasi eshte koha me e mire per te vizituar shkretetirat qe gjate mbremjes ftohen per te mirepritur driten e henes dhe vizitoret nga e gjithe bota.

Dita 05: Check-out nga hoteli dhe transferim per ne Aeroportin Internacional te Abu Dhabi

Udhetimi Abu Dhabi - Tirane (Fluturimi direkt me Wizz Air)
Nisja nga Abu Dhabi ne 14:05 dhe mberritja ne Tirane ne 16:55.
Numri i Fluturimit: SW7091

Fundi i sherbimit tone.

KUJDES: Cdo klient duhet te kete se paku 6 muaj validitet
ne pasaportat e tyre. Pasaporta me me pak se 6 muaj validitet
nga dita e nisjes nga Tirana, do te ndalet ne check-in te aeroportit
dhe do te ndalohet kalimi nga policia kufitare. VAS TOUR OPERATOR
nuk  merr asnje pergjegjesi mbi kostot shtese qe mund te rezultojne
pas kesaj ndalese, nje gje e tille eshte pergjegjesi e pasagjerit.